List od Ks. Proboszcza

DRODZY PARAFIANIE !

Wchodzimy już w Nowy Rok, ale jesteśmy jeszcze w okresie Bożego Narodzenia. Chcemy się zastanowić i dziś nad sensem wydarzenia z Betlejem. Ma ono znaczenie dla każdego z nas i dla całego świata. W Betlejem objawiła się przecież miłość do człowieka. W tym historycznym fakcie kryje się cały sens i nadzieja nas wszystkich oraz tego wszystkiego, co nas otacza. Święta Bożego Narodzenia są świętami sensu i nadziei człowieka. Jedyny głos, jaki wydobywa się z betlejemskiej stajni, to głos miłości: Kocham Cię człowieku. Kocham Cię świecie. Miłość ta jest umiłowaniem uśmiechu, czułości, wzajemnego zrozumienia, potrzeby przezwyciężania siebie, a nawet dobrowolnej ofiary; jest to miłość, która wycisza napięcia, własne ambicje i interesy.

Drodzy Parafianie, niech okres Bożego Narodzenia będzie czasem przeżywania takiej miłości. Niech Boża dziecina otacza Was swoją opieką i błogosławi w każdym dniu życia.

Ks. Krzysztof Bucyk – proboszcz wraz ze współbraćmi

Kolęda A. D. 2022

DRODZY PARAFIANIE !

Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną zdajemy sobie sprawę z obaw, które wielu z Was nosi w swoich sercach. Rozumiemy to i szanujemy, dlatego z wizytą duszpasterską pójdziemy tylko do tych Rodzin, które wyraźnie sobie tego życzą.

Zapewniamy Was, że dołożymy wszelkich środków higieny, aby wizyta duszpasterska w Waszym domu przyniosła nie tylko Boże błogosławieństwo, ale także pokój serca!

Prosimy, aby na wizytę przygotować stół nakryty białym obrusem, krzyż, świece oraz, jeśli tego sobie życzycie, kropidło i poświęconą wodę.

Pozdrawiamy Was serdecznie, wypraszając, za wstawiennictwem Naszej Wspomożycielki Wiernych, Twardogórskiej Pani, Bożych darów!

Prosimy o pobranie, wydrukowanie, wypełnienie i oddanie formularzy do 30 grudnia 2021 r. Formularz do wydrukowania jest dostępny tutaj: formularz

Można też wypełnić formularz online. Formularz zaproszenia na wizytę duszpasterską jest dostępny pod tym linkiem: formularz online

Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Twardogórze. Podanie ww. danych jest dobrowolne i niezbędne do przeprowadzenia wizyty duszpasterskiej.

Wasi Duszpasterze

Salezjanie Księdza Bosko

Nowe ogłoszenia publikujemy w sobotę od godz. 12.00

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA CHRZTU PANA JEZUSA
09.01.2022 r.

Szybki link: 

1. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego, kończy w liturgii Okres Narodzenia Pańskiego i rozpoczyna Okres Zwykły. W polskiej tradycji zachowujemy dekoracje świąteczne i śpiew kolęd do 02 lutego.

2. Dziś swoje imieniny obchodzi s. Adria, przełożona Sióstr i katechetka w szkole podstawowej. Życzymy jej i wszystkim solenizantom wielu łask od Boga i opieki Twardogórskiej Wspomożycielki.

3. W przyszłą niedzielęmłodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy obowiązkowo na Mszę świętą o godz. 10:00, a po Mszy na spotkanie formacyjne.

4. Osoby głuchonieme zapraszamy w przyszłą niedzielę, na Mszę św. o godz. 15:00.

5. W przyszłą niedzielę taca niedzielna przeznaczona będzie na remont kościoła.

6. Tegoroczna wizyta duszpasterska tzw. KOLĘDA przeprowadzona jest w zmienionej formie. Można w dalszym ciągu zaprosić kapłana do swoich domów. Natomiast od czwartku na godz. 18.00 zapraszamy na Kolędę do Sanktuarium te rodziny u których nie było kolędy w domu. Po Mszach będzie możliwość zabrania do domu poświęconej kredy i wody. Ofiary zbierane na tych Mszach „Kolędowych” będą przeznaczone na remont Kościoła.

Kalendarium Mszy Świętych w intencji Rodzin mieszkających przy poszczególnych ulicach i wioskach naszej Parafii:

Czwartek 13 stycznia 2022 godz. 18:00
ulice; Kilińskiego, Rzemieślnicza, Warneńczyka, Chrobrego, Łokietka, Wiernego, Batorego, Kazimierza Wielkiego, ul. Osiedle – Twardogóra, Wrocławska, Jagienki, Basienki, Zbyszka, Wołodyjowskiego, Kmicica, Okrężna, Trzebnicka;

Piątek 14 stycznia 2022 godz. 18:00
ulice; Sosnowa, Brzozowa, Młyńska, Lipowa, Wielkopolska, Akacjowa, Polna, Sportowa, Wierzbowa, Kasztanowa, Bukowa, Topolowa, Dębowa, Klonowa, Kołłątaja, Staszica, Szkolna, Partyzantów, Róż, Tulipanów;

Sobota 15 stycznia 2022 godz. 18:00
Chełstów, Chełstówek, Gola Wielka, Całe Moszyce i Wesółka, Sosnówka, Kolonia Sosnówka, Sądrożyce, Drogoszowice, Dąbrowa;

7. Prasa katolicka wyłożona jest na stole pod chórem. Jest do nabycia najnowszy Opiekuna.

8. Wostatnim czasie z grona parafian odeszli do wieczności: śp. Mieczysław Biernat, Ryszard Pwowarczyk, Helena Hliwa, Monika Idczak.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

ks. Krzysztof Bucyk

proboszcz