List od Ks. Proboszcza

DRODZY PARAFIANIE !

Wchodzimy już w Nowy Rok, ale jesteśmy jeszcze w okresie Bożego Narodzenia. Chcemy się zastanowić i dziś nad sensem wydarzenia z Betlejem. Ma ono znaczenie dla każdego z nas i dla całego świata. W Betlejem objawiła się przecież miłość do człowieka. W tym historycznym fakcie kryje się cały sens i nadzieja nas wszystkich oraz tego wszystkiego, co nas otacza. Święta Bożego Narodzenia są świętami sensu i nadziei człowieka. Jedyny głos, jaki wydobywa się z betlejemskiej stajni, to głos miłości: Kocham Cię człowieku. Kocham Cię świecie. Miłość ta jest umiłowaniem uśmiechu, czułości, wzajemnego zrozumienia, potrzeby przezwyciężania siebie, a nawet dobrowolnej ofiary; jest to miłość, która wycisza napięcia, własne ambicje i interesy.

Drodzy Parafianie, niech okres Bożego Narodzenia będzie czasem przeżywania takiej miłości. Niech Boża dziecina otacza Was swoją opieką i błogosławi w każdym dniu życia.

Ks. Krzysztof Bucyk – proboszcz wraz ze współbraćmi

Kolęda A. D. 2022

DRODZY PARAFIANIE !

Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną zdajemy sobie sprawę z obaw, które wielu z Was nosi w swoich sercach. Rozumiemy to i szanujemy, dlatego z wizytą duszpasterską pójdziemy tylko do tych Rodzin, które wyraźnie sobie tego życzą.

Zapewniamy Was, że dołożymy wszelkich środków higieny, aby wizyta duszpasterska w Waszym domu przyniosła nie tylko Boże błogosławieństwo, ale także pokój serca!

Prosimy, aby na wizytę przygotować stół nakryty białym obrusem, krzyż, świece oraz, jeśli tego sobie życzycie, kropidło i poświęconą wodę.

Pozdrawiamy Was serdecznie, wypraszając, za wstawiennictwem Naszej Wspomożycielki Wiernych, Twardogórskiej Pani, Bożych darów!

Prosimy o pobranie, wydrukowanie, wypełnienie i oddanie formularzy do 30 grudnia 2021 r. Formularz do wydrukowania jest dostępny tutaj: formularz

Można też wypełnić formularz online. Formularz zaproszenia na wizytę duszpasterską jest dostępny pod tym linkiem: formularz online

Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Twardogórze. Podanie ww. danych jest dobrowolne i niezbędne do przeprowadzenia wizyty duszpasterskiej.

Wasi Duszpasterze

Salezjanie Księdza Bosko

Nowe ogłoszenia publikujemy w sobotę od godz. 12.00

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM
09.01.2022 r.

Szybki link: 

1. Od poniedziałku Msze św. wieczorne będą odprawiane o godz. 18:00.

2. W czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie nazywana Uroczystością Trzech Króli. Na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy, które rozprowadzają ministranci. Kredą czynimy napis nad naszymi drzwiami a kadzidło spalamy w mieszkaniu, jako symbol modlitwy i uwielbienia Boga. O godz. 11.15 orszak Trzech Króli z Małego Kościoła do Sanktuarium.

3. W tym tygodniu przypada I – czwartek, I – piątek miesiąca. Z racji kolędy nie będziemy spowiadać w I Piątek wieczorem.

4. W przyszłą niedzielę, będziemy wspominać Chrzest Pana Jezusa w wodach Jordanu. Niedziela ta kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego, lecz w polskiej tradycji zachowujemy dekoracje świąteczne i śpiew kolęd do 02 lutego.

5. Jak wcześniej informowaliśmy wizyta duszpasterska, czyli kolęda – odbędzie się na wyraźne życzenie Rodziny. Można to uczynić wypełniając zaproszenie wyłożone przy wyjściu z kościoła lub formularz zamieszczony na naszej stronie internetowej. Wypełnione zaproszenia oddajemy w zakrystii lub kancelarii. Po Nowym Roku kapłani skontaktują się i ustalą dzień oraz godzinę kolędy. Zgłoszenia dokonane po wyznaczonym terminie, będziemy realizować na bieżąco.

6. Informujemy, że w ramach ferii zimowych, w dniach 7 - 12 lutego, odbędzie się Małe Oratorium w godzinach 9 - 15. Koszt 120 zł. Karty do odbioru w zakrystii lub Oratorium. Ilość miejsc ograniczona.

7. W nowym tygodniu naszej pracy i nauki niech nam towarzyszy Boże błogosławieństwo i opieka Wspomożycielki.

8. Wostatnim czasie z grona parafian odeszli do wieczności: śp. Adam Prochwicz, Elżbieta Kaźmierczak, Marianna Jeziorska, Marianna Krawczyk, Grzegorz Kubacki. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

ks. Krzysztof Bucyk

proboszcz