Aktualności parafialne

Nowe ogłoszenia publikujemy w sobotę

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

14.04.2024 r.

Szybki link:

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Polskim Kościele jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny którego tematem przewodnim jest: „Wierzę w Kościół Ojca, i Syna, i Ducha Świętego”. Warto zapytać się przy tej okazji o nasz osobisty kontakt ze Słowem Bożym. Czy posiadamy i czytamy Biblię?
  2. Z okazji tygodnia biblijnego Wspólnota Biblijna zaprasza na spotkanie w ramach Lectio Divina a po nim na projekcję filmu i poczęstunek do salki w Domu Katechetycznym w czwartek o godz. 19:30
  3. Chcemy przygotować się do dnia 24 maja – uroczystości odpustowych Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, przez zawierzenie siebie i naszej parafii Matce Bożej, przez nabożeństwo według „Traktatu o doskonałym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” Św. Ludwika Marii Grignon de Montfort. W tym celu w przyszłą niedzielę do naszej parafii przyjedzie i kazania wygłosi Misjonarz Montfortanin o. Josip Magdić z Chorwacji.
  4. Na prośbę Sióstr Matki Bożej Loretańskiej do17 kwietnia trwa akcja zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego (sprzęt RTV i AGD) na terenie plebanii. Przychody będą przeznaczone na projekty misyjne.
  5. W związku ze zużyciem się tablicy i systemu służącego do wyświetlania pieśni w naszym sanktuarium, w porozumieniu z radą ekonomiczną naszej parafii został zakupiony nowy ekran 85” (cali) i z oprogramowaniem Serafin (tablet, mikroserwer, licencja, aplikacja i baza tekstowa 4000 pieśni z możliwością rozszerzenia). Wraz z kosztami pracy i transportu 19 500 zł.
  6. Obecnie trwa remont sali „św. Jana Bosko”. Dziękujemy za wsparcie tej inwestycji, służącej nie tylko grupom naszej parafii ale i pielgrzymom. Więcej informacji o przebiegu prac i możliwości wsparcia na FB Oratorium.
  7. Informacja dot. dalszego remontu ściany wschodniej naszej Bazyliki: zostały przez nas złożone 3 wnioski o dofinansowanie - z Urzędu Marszałkowskiego, Polskiego Ładu i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Prac nie można rozpocząć przed rozstrzygnięciem wniosków. Rozstrzygnięcie przyznania dotacji będzie trwało do 1,5 m-ca. Według procedur w czerwcu zostanie wyłoniony wykonawca i podjęta decyzja dot. realizacji zaplanowanej renowacji. Dziękujemy za wszelkie wsparcie modlitewne i materialne tego dzieła.
  8. Dziękujemy Lasom Państwowym za przygotowanie w ubiegłą sobotę drewna i ogniska na „Drogę Światła”. Wzięło w niej udział ok. 60 osób. Modlitwę i spotkanie zakończyliśmy 30 minut przed północą. Relacja z „Drogi Światła” jest dostępna na FB nasze parafii.
  9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stole podchórem.
  10. W nowym tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki naszej Twardogórskiej Wspomożycielki.
  11. W minionym tygodniu z grona parafian do wieczności odszedł Stefan Nowaczyk. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

ks. Tomasz Hawrylewicz SDB
Administrator Parafii