Stowarzyszenie Przyjaciół Jana Pawła II

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ JANA PAWŁA II

Stowarzyszenie Przyjaciół Jana Pawła II, nazwa skrócona „Przyjaciele JP2 Twardogóra” działa od kwietnia 2010 roku. Zrzesza 22 członków. Działalność Stowarzyszenia oparta jest szczególnie na współpracy z dziećmi i młodzieżą ze Szkoły im. Jana Pawła II w Twardogórze oraz Sanktuarium Wspomożycielki Wiernych. Poprzez zabawę i sport kształtuje dojrzałość postaw chrześcijańskich, wychowuje w duchu wartości Ewangelii i nauki Św. Jana Pawła II.

Organizuje:

• rajdy rowerowe dla dzieci i ich rodzin do kapliczek i krzyży przydrożnych ( z inicjatywy Stowarzyszenia powstała publikacja pod tytułem „Kapliczki i krzyże przydrożne Gminy Twardogóra).
  • pomoc w organizacji Memoriału Jana Kuliga w tenisie ziemnym
  • biwaki połączone z grami sportowymi i konkursem wiedzy o Papieżu Polaku Św. Janie Pawle II, który służy pogłębieniu wiedzy , sprzyja rozwojowi i umocnieniu chrześcijańskiej i patriotycznej postawy młodych ludzi, w której Ojciec Święty pokładał swoje nadzieje ( Gola Wielka, Drogoszowice, Będzin, Olszówka)
  • wspólne wyjazdy autokarowe do Krakowa i Łagiewnik, Trzebnicy, Gniezna, Częstochowy, podczas których oprócz wartości chrześcijańskich pogłębiana jest wiedza historyczna o naszej Ojczyźnie.

Co roku 22 października w Sanktuarium członkowie Stowarzyszenia w szczególny sposób czczą pamięć patrona Św. Jana P II poprzez prowadzenie modlitwy różańcowej i uczestniczenie we mszy Św., która odprawiana jest w ich intencji, ich rodzin i sympatyków Stowarzyszenia.

Potrzebującym dzieciom ze SP 2 w Twardogórze Stowarzyszenie opłaca posiłki w szkolnej stołówce. z takiej pomocy korzysta 2 lub 3 dzieci w roku szkolnym.
Na kartach Stowarzyszenia zapisały się również zorganizowane w budynku SP Nr 2 w Twardogórze prelekcje pracowników IPN z Wrocławia związku z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, spotkanie z kolegą, przyjacielem Ojca Świętego Jana Pawła II panem Eugeniuszem Mrozem, spotkanie z ks. dr Jackiem Froniewskim, który wygłosił prelekcje na temat eucharystii oraz zorganizowanie wielu wystaw, między innymi : wystawa o żołnierzach wyklętych, wystawa w kompleksie pałacowym w Goszczu z okazji obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski, i inne. z okazji obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski stowarzyszenie ufundowało tablicę pamiątkową, umieszczoną w przedsionku Bazyliki Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Twardogórze.