List od Ks. Proboszcza

DRODZY PARAFIANIE !

Wchodzimy już w Nowy Rok, ale jesteśmy jeszcze w okresie Bożego Narodzenia. Chcemy się zastanowić i dziś nad sensem wydarzenia z Betlejem. Ma ono znaczenie dla każdego z nas i dla całego świata. W Betlejem objawiła się przecież miłość do człowieka. W tym historycznym fakcie kryje się cały sens i nadzieja nas wszystkich oraz tego wszystkiego, co nas otacza. Święta Bożego Narodzenia są świętami sensu i nadziei człowieka. Jedyny głos, jaki wydobywa się z betlejemskiej stajni, to głos miłości: Kocham Cię człowieku. Kocham Cię świecie. Miłość ta jest umiłowaniem uśmiechu, czułości, wzajemnego zrozumienia, potrzeby przezwyciężania siebie, a nawet dobrowolnej ofiary; jest to miłość, która wycisza napięcia, własne ambicje i interesy.

Drodzy Parafianie, niech okres Bożego Narodzenia będzie czasem przeżywania takiej miłości. Niech Boża dziecina otacza Was swoją opieką i błogosławi w każdym dniu życia.

Ks. Krzysztof Bucyk – proboszcz wraz ze współbraćmi