Aktualności parafialne

Nowe ogłoszenia publikujemy w sobotę

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

21.04.2024 r.

Szybki link:

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Kościele jako Dobrego Pasterza. W liturgii w nowym tygodniu przypada:
  • WE WTOREK – uroczystość św. Wojciecha
  • W CZWARTEK-św. Marka Ewangelisty
  1. W naszej wspólnocie parafialnej gościmy Misjonarza Montfortanina, którym jest o. Josia Magdić z Chorwacji. Wprowadza nas w 33 dniowe nabożeństwo, przez które chcemy przygotować się do zawierzenia siebie, naszych rodzin i całej parafii Jezusowi przez Niepokalane Serce Maryi 24 maja. Od poniedziałku aż do uroczystości odpustowych naszej parafii, codziennie będzie krótkie nabożeństwo wraz z Apelem Jasnogórskim w naszej bazylice o godz. 20:45. Serdecznie zapraszamy.
  2. W najbliższą środę 24 kwietnia przypada miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożenia Wiernych. Czuwanie rozpoczniemy o godz. 17:30 modlitwą różańcową i adoracją Najświętszego Sakramentu w intencji naszej Ojczyzny, parafii oraz za Pasterzy Kościoła. Po Mszy św. Nowenna oraz spotkanie rady parafialnej na plebani, serdecznie zapraszamy.
  3. W przyszłą sobotę zapraszamy dzieci na Małe Oratorium. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc na kolonie. Serdecznie zapraszamy.
  4. W przyszłą sobotę w naszej bazylice organizujemy wieczór modlitwy-uwielbienia. Kazanie a po Mszy św. o godz. 18:00 konferencję wygłosi ks. Teodor Sawielewicz znany z „Teobańkologii”. Animację muzyczną poprowadzi kilkunastoosobowa grupa muzyczna „Wrocław Wielbi”. Będzie również obecna grupa wstawiennicza, do której każdy będzie mógł podejść i poprosić o modlitwę. Po modlitwie zapraszamy do Domu Pielgrzyma na poczęstunek, ciasto, kawę i herbatę. Chętne osoby prosimy o przyniesienie ciasta oraz o pomoc przy organizacji. Więcej informacji na plakatach i FB parafii.
  5. Dziękujemy za pomoc w pracach przy małym kościele, p. Krzysztofowi i Józefowi za nowe oświetlenie ledowe przy Najświętszym Sakramencie, s. Mirelli, p. Robertowi, Adamowi, Jurkowi za uporządkowanie dekoracji świątecznych a p. Krystynie i Jolancie za sprzątanie kościoła.
  6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na PiM (Pielgrzymkę Ministrantów).
  7. Zapraszamy na pielgrzymkę w sobotę 25 maja. W programie Legnica i Cud Eucharystyczny, prelekcja z ks. Andrzeja Ziombry - świadka tamtych wydarzeń; kościół pokoju w Jaworze z przewodnikiem, obiad oraz pocysterskie opactwo i obraz Matki Bożej w Krzeszowie. Koszt 150 zł. Zapisy u ks. Tomasza.
  8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stole podchórem.
  9. W nowym tygodniu życzymy Wam Drodzy Parafianie i wszystkim przybyłym Gościom, Bożego błogosławieństwa i opieki Twardogórskiej Wspomożycielki.

ks. Tomasz Hawrylewicz SDB
Administrator Parafii