STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ JANA PAWŁA II

Stowarzyszenie Przyjaciół Jana Pawła II, nazwa skrócona „Przyjaciele JP2 Twardogóra” działa od kwietnia 2010 roku. Zrzesza 22 członków. Działalność Stowarzyszenia oparta jest szczególnie na współpracy z dziećmi i młodzieżą ze Szkoły im. Jana Pawła II w Twardogórze oraz Sanktuarium Wspomożycielki Wiernych. Poprzez zabawę i sport kształtuje dojrzałość postaw chrześcijańskich, wychowuje w duchu wartości Ewangelii i nauki Św. Jana Pawła II.

Organizuje:

• rajdy rowerowe dla dzieci i ich rodzin do kapliczek i krzyży przydrożnych ( z inicjatywy Stowarzyszenia powstała publikacja pod tytułem „Kapliczki i krzyże przydrożne Gminy Twardogóra).
  • pomoc w organizacji Memoriału Jana Kuliga w tenisie ziemnym
  • biwaki połączone z grami sportowymi i konkursem wiedzy o Papieżu Polaku Św. Janie Pawle II, który służy pogłębieniu wiedzy , sprzyja rozwojowi i umocnieniu chrześcijańskiej i patriotycznej postawy młodych ludzi, w której Ojciec Święty pokładał swoje nadzieje ( Gola Wielka, Drogoszowice, Będzin, Olszówka)
  • wspólne wyjazdy autokarowe do Krakowa i Łagiewnik, Trzebnicy, Gniezna, Częstochowy, podczas których oprócz wartości chrześcijańskich pogłębiana jest wiedza historyczna o naszej Ojczyźnie.

Co roku 22 października w Sanktuarium członkowie Stowarzyszenia w szczególny sposób czczą pamięć patrona Św. Jana P II poprzez prowadzenie modlitwy różańcowej i uczestniczenie we mszy Św., która odprawiana jest w ich intencji, ich rodzin i sympatyków Stowarzyszenia.

Potrzebującym dzieciom ze SP 2 w Twardogórze Stowarzyszenie opłaca posiłki w szkolnej stołówce. z takiej pomocy korzysta 2 lub 3 dzieci w roku szkolnym.
Na kartach Stowarzyszenia zapisały się również zorganizowane w budynku SP Nr 2 w Twardogórze prelekcje pracowników IPN z Wrocławia związku z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, spotkanie z kolegą, przyjacielem Ojca Świętego Jana Pawła II panem Eugeniuszem Mrozem, spotkanie z ks. dr Jackiem Froniewskim, który wygłosił prelekcje na temat eucharystii oraz zorganizowanie wielu wystaw, między innymi : wystawa o żołnierzach wyklętych, wystawa w kompleksie pałacowym w Goszczu z okazji obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski, i inne. z okazji obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski stowarzyszenie ufundowało tablicę pamiątkową, umieszczoną w przedsionku Bazyliki Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Twardogórze.