VI NIEDZIELA WIELKANOCNA  17. 05. 2015  r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

1.    W dzisiejszą niedzielę z racji Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego, odpust
w małym kościele. Suma Odpustowa o godz. 13:00.

2.    Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30. W modlitwie Litanii Loretańskiej polecać będziemy Bogu za przyczyną Matki Najświętszej, sprawy nasze osobiste i całej wspólnoty parafialnej. Zapraszamy na te nabożeństwa wszystkich czcicieli Bożej Matki a zwłaszcza dzieci i młodzież gimnazjalną. Nowenna środowa do Wspomożycielki w czasie nabożeństwa majowego.

3.    W dzisiejszą niedzielę taca inwestycyjna. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

4.    Osoby głuchonieme zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 15:00 w Sanktuarium.

5.    Katechetów naszej parafii zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 18 maja o godz. 19:00 na plebanii.

6.    Spotkanie Straży Maryjnej w środę o godz. 19:00 w domu katechetycznym.

7.    W przyszłą niedzielę 24 maja, Uroczystość Odpustowa w naszej parafii ku czci Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych oraz Prymicje naszego parafianina. Uroczystej Sumie Odpustowej o godz. 12:00 przewodniczył będzie ks. Marcin Humeniuk - Neoprezbiter.
O godz. 11:45 przed domem katechetycznym nastąpi szczególny moment błogosławieństwa, którego udzielą rodzice swemu synowi, na początku drogi kapłańskiej. Następnie w procesji przejdziemy do Sanktuarium. Zapraszamy wszystkich parafian na tę uroczystość. Szczególnie zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i niesienia poduszek. Liturgiczną służbę, Straż Maryjną, Rodzinę Różańcową, Strażaków, chór parafialny Rapsodia, poczty sztandarowe. Niech dzień Odpustu będzie świętem całej parafialnej Wspólnoty. Pragniemy również w tym dniu uczcić Maryję Wspomożycielkę Wiernych wieczornym nabożeństwem, czuwaniem i modlitwą. Rozpoczniemy to czuwanie o godz. 19:00 modlitwą różańcową, adoracją Najświętszego  Sakramentu i procesją Maryjną. Następnie o godz. 20:00 będzie  Msza św. koncelebrowana w intencji naszej Ojczyzny, parafii oraz za Pasterzy Kościoła. Czuwanie to poprowadzą parafianie z Bukowic, którzy przybędą do tronu Wspomożycielki ze swoimi duszpasterzami.  W czasie tego czuwania będzie okazja do spowiedzi. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8.    Organizujemy dekanalny wyjazd dla młodzieży na Lednicę w dniu 06 czerwca. Koszt wyjazdu 50;- złotych a zapisy i informacje u ks. Adama.

9.    Osoby które zapisały się na parafialną pielgrzymkę do Medjugorie, prosimy
o uzupełnienie danych osobowych i wniesienie całej opłaty za wyjazd do końca maja.

10.    Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stole pod chórem.

11.    W nowym tygodniu życzymy Wam - Drodzy Parafianie i wszystkim przybyłym Gościom, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej Twardogórskiej Wspomożycielki.

Ks. Ryszard Jeleń SDB