XXX Niedziela okresu zwykłego 26.10. 2014 r.

XXX NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO  26. 10. 2014 r.
1.    W nowym tygodniu przypadają następujące wspomnienia w liturgii:
WE WTOREK – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
W SOBOTĘ - Uroczystość Wszystkich Świętych

2.    Kończymy tydzień modlitw za misje i misjonarzy. Gościmy dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej grupę misyjną z Salezjańskiego Centrum Misyjnego z Warszawy. Dzisiaj również nasza parafianka, Magdalena Piórek otrzyma krzyż misyjny, jako świecka misjonarka, która udaje się na misje do Palestyny. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek dobrowolnych ofiary na misje.

3.    Taca inwestycyjna w minioną niedzielę wyniosła 8900;- złotych (taca + koperty). Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

4.    W sobotę Uroczystość Wszystkich Świętych, która przypomina nam wszystkim
o powszechnym powołaniu do świętości. Jest to również czas szczególnej pamięci i modlitwy za naszych zmarłych. Msze święte w sobotę (Sanktuarium) o godz. 07:00, 08:30, 10:00
i 18:00. Na cmentarzu komunalnym (nowy cmentarz) procesja i Msza święta o godz. 11:00
a o godz. 13:00 procesja i Msza święta na cmentarzu parafialnym (stary cmentarz) oraz poświęcenie nowego ogrodzenia. Modlić się będziemy za zmarłych spoczywających na tych cmentarzach. W przyszłą niedzielę  Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych oraz spotkanie Rodziny Różańcowej po Mszy św. o godz. 07:00. 1 listopada zapraszamy na modlitewne czuwanie o godz. 20:00 przy krzyżu na cmentarzu parafialnym, które poprowadzi nasza młodzież wraz z katechetami. W przypadku deszczowej pogody, czuwanie będzie w Sanktuarium.

5.    Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę w sobotę  i w niedzielę mogą dostąpić odpustu zupełnego, który można ofiarować za zmarłych. Można go uzyskać tylko jeden raz.  Wierni, którzy nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych w czasie oktawy (od 01 do 08 listopada) mogą uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunki odpustu to: stan łaski uświęcającej (spowiedź), brak przywiązania do grzechu, przyjęcie Komunii św. oraz modlitwa Ojcze nasz..., Wierzę w Boga... i dowolna modlitwa w intencji Ojca Świętego.

6.    W miesiącu listopadzie zapraszamy do wspólnotowej modlitwy za naszych Drogich
Zmarłych. Codziennie o godz. 17:15 będziemy odmawiać różaniec połączony
z Wypominkami.  Kartki na Wypominki wyłożone są na stole pod chórem, wypełnione oddajemy w zakrystii lub w kancelarii. Jak co roku również na cmentarzach w dniu Wszystkich Świętych, nasze Siostry będą zbierać na Wypominki. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji. Za zmarłych, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej w ciągu ostatniego roku, modlić się będziemy na szczególnej Mszy świętej żałobnej, która zostanie odprawiona w piątek, 28 listopada o godz. 18:00.

7.    Przed Uroczystością Wszystkich Świętych zadbajmy o porządek na naszych cmentarzach. We wtorek zapraszamy do wspólnego porządkowania cmentarza parafialnego od godz. 09:00.

8.    Prasa katolicka wyłożona jest na stole pod chórem. W zakrystii jest do nabycia kalendarz diecezjalny na nowy 2015 rok w cenie 5;- złotych.

9.    W nowym tygodniu życzymy Wam - Drodzy Parafianie i wszystkim przybyłym Gościom, wszelkiego dobra i Bożego błogosławieństwa.

ks. Ryszard Jeleń sdb