VIII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

1.    W Środę Popielcową 01 marca, poświęcenie i posypanie głów popiołem. Obowiązuje
w tym dniu post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to również w liturgii początek  Okresu Wielkiego Postu. Czas ten służy przygotowaniu do obchodów Paschy. Liturgia wielkopostna przygotowuje katechumenów do obchodu paschalnego misterium przez różne stopnie wtajemniczenia chrześcijańskiego, a wiernych przez wspomnienie przyjętego chrztu i pełnienie pokuty. W tym dniu Msze św. w Sanktuarium będą o godz. 06:30, 08:00, 10:00 i 18:00, dzieci i młodzież zapraszamy na godz. 16:00. W Chełstowie Msza św. o godz. 17:00.

2.    W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga krzyżowa dla dorosłych w każdy piątek, rano o godz. 08:30 i wieczorem o godz. 17:30. Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 16:30 a dla młodzieży o godz. 19:00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:00.

3.    Taca inwestycyjna z minionej niedzieli wyniosła 7150;- złotych (taca + koperty).
Bóg zapłać za  Waszą ofiarność.

4.    Katechetów naszej parafii zapraszamy na spotkanie we wtorek 28 lutego o godz. 19:00 na plebanii.

5.    W tym tygodniu przypada I – czwartek, I – piątek i I – sobota miesiąca. Spowiedź
w piątek dla dorosłych na każdej Mszy świętej a dla dzieci od 16:00. Młodzież zapraszamy na godzinę 19:00. W Chełstowie w I – piątek Msza św. o godz. 17:00 a wcześniej okazja do spowiedzi. W piątek do południa kapłani odwiedzą chorych z posługa sakramentalną.

6.    Od soboty 04 marca rozpoczniemy w naszej parafii cykl wiosenny katechez przedmałżeńskich, który  obejmuje sześć spotkań.  Spotkania odbywać się będą w kolejne soboty o godz. 19:00 w salce domu katechetycznego. Osobom, które w najbliższym
czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński, przypominamy o obowiązku uczestnictwa w tych katechezach i spotkaniach w Poradni Rodzinnej.

7.    Dyżur Parafialnej Caritas w środy od 16:00 do 17:00.

8.    Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stole od chórem. Jest nowy numer Opiekuna.

9.    W nowym tygodniu  życzymy Wam - Drodzy Parafianie, Bożego błogosławieństwa
i opieki Twardogórskiej Wspomożycielki.

10.    W minionym tygodniu z grona parafian odeszli do wieczności śp. Regina Trynkiel, Tadeusz Ochędzan, Jan Norowski i Zygmunt Laskowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Ks. Ryszard Jeleń SDB