VI NIEDZIELA WIELKANOCNA.

Rozpoczynamy nowy tydzień. W liturgii wspominamy:

W PONIEDZIAŁEK
św. Atanazego
WE WTOREK - uroczystość N M P  Królowej Polski
W ŚRODĘ - św. Floriana
W PIĄTEK święto św. Apostołów Jakuba i Filipa

2.    W tym tygodniu swoje święto przeżywać będą strażacy, wspominając swojego patrona
św. Floriana. Jesteśmy im wdzięczni za trud i poświęcenie w obronie życia i mienia  mieszkańców Miasta i Gminy Twardogóra oraz za obecność i zaangażowanie w czasie uroczystości kościelnych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych strażakach. Obchody Dnia Strażaka odbędą się w poniedziałek 02 maj. Msza św. w Goszczu o godz. 17:00.

3.    We wtorek 03 maja, Uroczystość N M P Królowej Polski. Msze święte w tym dniu jak
w każdą niedzielę. W Chełstowie Msza św. o godz. 11:00. W poniedziałek i wtorek Msze św.
w Sanktuarium a od środy do soboty w małym kościele.

4.    W przyszłą niedzielę 08 maja na Mszy św. o godz. 11:30, przeżywać będziemy
w naszej parafii  uroczystość I-Komunii świętej. Dzieci gromadzą się przy grocie o godz. 11:15, gdzie rozpoczniemy błogosławieństwem udzielonym im przez rodziców. Prosimy parafian nie związanych z tą uroczystością o przyjście na inną Mszę świętą. Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych, rodziców, chrzestnych i gości będzie w sobotę 07 maja. Od godz. 09:00 Szkoła Podstawowa nr 1 a od godz. 10:00 Szkoła Podstawowa nr 2. Rocznica
I – Komunii św. będzie 15 maja o godz. 11:30 a Bierzmowanie 16 czerwca o godz. 17:00.

5.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz wynagradzać Bożemu Sercu
i Niepokalanemu Sercu Maryi  za grzechy i zniewagi. Okazja do spowiedzi dla dorosłych w pierwszy piątek na każdej Mszy świętej. Dzieci zapraszamy do spowiedzi od godz. 16:30 a młodzież zapraszamy na Mszę św. o godz. 19:00, na której będzie okazja do spowiedzi miesięcznej.
W Chełstowie Msza św. o godz. 17:00. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek
06 maja do południa.

6.    Gościmy w naszej parafii ministrantów i lektorów z parafii salezjańskich i diecezjalnych, którzy przybyli na trzydziestą szóstą Pielgrzymkę Ministrantów - PIM 2016. Organizatorzy PIM-u zapraszają na wieczorne spotkania i modlitwę o godz. 20:00 przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II.

7.    Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30. W Litanii Loretańskiej polecać będziemy Bogu za przyczyną Matki Najświętszej, sprawy nasze osobiste i całej wspólnoty parafialnej. Zapraszamy na te nabożeństwa wszystkich czcicieli Bożej Matki a zwłaszcza dzieci
i młodzież gimnazjalną. Nowenna środowa do Wspomożycielki w czasie nabożeństwa majowego.

8.    W tych dniach udekorujmy nasze domy flagami narodowymi.  Poniedziałek 02 maja to Dzień Flagi. W tym dniu burmistrz naszego miasta p. Zbigniew Potyrała zaprasza na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych o godz. 12:30 na Rynku. W ramach tego spotkania będą rozdawane uczestnikom śpiewniki i flagi biało – czerwone.

9.    W przyszłą niedzielę z racji Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego, odpust w małym kościele. Suma Odpustowa o godz. 13:00.

10.    Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stole pod chórem.

11.    W nowym tygodniu życzymy Wam - Drodzy Parafianie i wszystkim przybyłym Gościom, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej Twardogórskiej Wspomożycielki.

12.    W minionym tygodniu z grona parafin odeszli do wieczności śp. Edward Moskal i Janina Krawczyk.               Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Ks. Ryszard Jeleń SDB