I   NIEDZIELA   ADWENTU    01. 12. 2019 r.

W liturgii nowego tygodnia wspominamy:
W ŚRODĘ – wspomnienie św. Barbary
W PIĄTEK – wspomnienie św. Mikołaja
W SOBOTĘ– wspomnienie św. Ambrożego

2.    W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy św. święcimy wigilijne opłatki, które zabierzemy
do swoich domów. Opłatki możemy też nabyć w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji.

3.    W czasie Adwentu zapraszamy do udziału w RORATACH.  Roraty odprawiać będziemy o godz. 17:00 od poniedziałku do piątku i zapraszamy na nie dzieci, młodzież i dorosłych. W grudniu Msze św. wieczorne w dni powszednie (od poniedziałku do soboty) będą odprawiane o godz. 17:00 a w niedzielę o godz. 18:00.

4.    Katechetów naszej parafii zapraszamy na spotkanie we wtorek 03 grudnia po Mszy Świętej Roratniej.

5.     W tym tygodniu przypada I – czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi dla dorosłych w pierwszy piątek na każdej Mszy świętej. Dzieci i młodzież zapraszamy do spowiedzi od godz. 16:30. Msza św. o godz. 17:00. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w pierwszy  piątek miesiąca do południa.

6.    W przyszłą niedzielę 08 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W naszej wspólnocie parafialnej to dzień odpustu. Suma Odpustowa w tym dniu  o godz. 13:00, której przewodniczyć będzie ks. Paweł Bujak, salezjanin posługujący w naszej parafii przed wielu laty, obchodzący w tym roku 25 lecie Sakramentu Kapłaństwa.
Ks. Paweł wygłosi kazania również na Mszy świętej o godz. 10.00 i 11.30.

7.    W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.30 poświęcenie medalików dzieciom, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Świętej.  Po Mszy Świętej spotkanie z rodzicami.

8.    Rekolekcje adwentowe w naszej parafii będą od 15 do 17 grudnia.

9.    Na konto bankowe oraz do kopert wpłynęło 2950 zł.  Bóg zapłać za złożone ofiary.

10.    Świece Caritas na stół wigilijny w cenie 6;- zł można zakupić przy głównym wyjściu z kościoła. Dochód przeznaczony jest na Caritas. Prasa katolicka wyłożona jest na stole pod chórem.

11    W minionym tygodniu z grona parafian odeszli do wieczności: śp. Wanda Rudawska, Barbara Smółka, Feliks Modrzyński.   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Ks. Krzysztof Bucyk SDB