Trzecia Niedziela Adwentu 07.12. 2014 r.

R E K O L E K C J E    A D W E N T O W E
Ogłoszenia parafialne
1.    W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii. Nauki rekolekcyjne głosi o. Marek, cysters z Jędrzejowa, którego serdecznie witamy w naszej parafii
i polecamy w modlitwie przez przyczynę Twardogórskiej Wspomożycielki. Skorzystajmy z tego szczególnego czasu łaski, zasłuchajmy się w Słowo Boże i odprawmy dobrą spowiedź adwentową. Program rekolekcji wywieszony jest w gablotach i umieszczony na stronie internetowej parafii.

2.    W poniedziałek 08 grudnia przeżyliśmy  Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, odpust
w naszej parafii. Składam serdeczne podziękowanie Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej uroczystości: kapłanom, siostrom, chórowi parafialnemu, panom ze Straży Maryjnej, Pocztom sztandarowym, Salezjanom Współpracownikom, młodzieży i dzieciom, lektorom
i ministrantom. Dziękuję również tym, którzy uczestniczyli w tej uroczystości.

3.    W minioną niedzielę przy wyjściu z kościoła, parafialna grupa Caritas zebrała do puszek 3100;- złotych na potrzeby biednych naszej wspólnoty parafialnej. Z tych ofiar przygotowana zostanie Wigilia dla dzieci, która będzie w czwartek 18 grudnia o godz. 15:00 w oratorium oraz paczki żywnościowe dla rodzin potrzebujących, które będziemy rozdawać w poniedziałek 22 grudnia
w godz. od 12:00 do 17:00.

4.    W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna, którą przeznaczymy na  zakup opału do kościoła. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

5.    Osoby głuchonieme zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 15:00 w Sanktuarium.

6.    W czasie Adwentu zapraszamy do udziału w RORATACH. Jest to  Msza św. wotywna o NMP. Roraty odprawiamy o godz. 17:00 od poniedziałku do piątku i zapraszamy na  nie zwłaszcza  dzieci
i młodzież. W miesiącu grudniu Msze św. wieczorne w dni powszednie (od poniedziałku do soboty) będą odprawiane o godz. 17:00 a w niedzielę o godz. 18:00.

7.    Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, których dzieci otrzymają chrzest w drugi dzień świąt, będzie w piątek 19 grudnia po Mszy św. wieczornej o godz. 17:45 w domu katechetycznym.

8.    W poniedziałek 22 grudnia odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną przed świętami
w godzinach przedpołudniowych. Osoby chore, które w ciągu roku nie korzystają z tej posługi
a pragną przyjąć kapłana prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

9.    Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Twardogórze, zaprasza dzisiaj do hali sportowo – widowiskowej przy ul. Wrocławskiej na charytatywny  Koncert Bożonarodzeniowy.
W programie występy artystyczne uczniów twardogórskich szkół. Serdecznie zapraszamy.

10.    Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra, p. Zbigniew Potyrała, zaprasza na Koncert Świąteczny, który odbędzie się w przyszłą niedzielę 21 grudnia o godz. 16:00 w naszej Bazylice. Wystąpi twardogórski Chór Parafialny Rapsodia  oraz oleśnicki Kameralny Chór Apasjonata.

11.    W zakrystii można nabyć świece wigilijne, opłatki i kalendarze. Prasa katolicka wyłożona jest na stole pod chórem. Jest również do nabycia album z parafiami naszej diecezji w tym nasz dekanat twardogórski i kościoły naszej parafii w cenie 80;- złotych.

12.    W nowym tygodniu życzymy Wam – Drodzy Parafianie, Bożego błogosławieństwa
i opieki Niepokalanej Wspomożycielki oraz zapraszamy na rekolekcje.

13.    W minionym tygodniu z grona parafian odeszli do wieczności: śp. Cecylia Ambroży, Czesław Krawczyk i Bożena Jankowska.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Ks. Ryszard Jeleń sdb