1.    W liturgii Kościoła w nowym tygodniu wspominamy:
W CZWARTEK - Uroczystość Matki Bożej Wspomożenia Wiernych
W SOBOTĘ - św. Filipa Neri

2.    Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30. Nowenna środowa
do Wspomożycielki w czasie nabożeństwa majowego.

3.    W dzisiejszą niedzielę taca inwestycyjna. Bóg zapłać za ofiarność.

4.    Osoby głuchonieme zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 15:00.

5.    Próby przed bierzmowaniem w poniedziałek i czwartek o godz. 19.00 w Sanktuarium.

6.    W czwartek 24 maja przypada liturgiczne wspomnienie Wspomożycielki Wiernych.
Msze święte w Sanktuarium tego dnia z kazaniem o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 18.00. Pragniemy również w tym dniu uczcić Maryję Wspomożycielkę Wiernych wieczornym nabożeństwem, czuwaniem i modlitwą. Rozpoczniemy to czuwanie o godz. 19:00 modlitwą różańcową, adoracją Najświętszego  Sakramentu i procesją Maryjną ze świecami. Następnie o godz. 20:00 będzie  Msza św. koncelebrowana w intencji naszej Ojczyzny, parafii oraz za Pasterzy Kościoła. Czuwanie to poprowadzą parafianie z Bukowic, którzy przybędą do tronu Wspomożycielki ze swoimi duszpasterzami.  Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7.    W sobotę 26 maja Dzień Matki. Polecajmy przez przyczynę Wspomożycielki nasze mamy. Dla żyjących prośmy o Boże błogosławieństwo a dla zmarłych  o dar nieba.

8.    W przyszłą niedzielę 27 maja, Uroczystość Odpustowa w naszej parafii ku czci Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Uroczystej Sumie Odpustowej o godz. 12:00 przewodniczył będzie ks. Inspektor Jarosław Pizoń, którą poprzedzi koncert w wykonaniu chóru parafialnego Rapsodia. Msze Święte zamówione na godz. 11.30 i 13.00 będą odprawione o godz. 12.00. Szczególnie zapraszamy dzieci, liturgiczną służbę, Straż Maryjną, Rodzinę Różańcową, chór parafialny Rapsodia, poczty sztandarowe oraz was drodzy Parafianie. Niech dzień Odpustu będzie świętem całej parafii.

9.    Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stole pod chórem.
Jest nowy numer Opiekuna.

10.    W nowym tygodniu życzymy Drogim Parafianom i wszystkim przybyłym Gościom, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej Twardogórskiej Wspomożycielki.

11.    W minionym tygodniu z grona parafian odeszły do wieczności śp.  Agata Rataj i Mariola Doba, Michał Bernacki.       Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Krzysztof Bucyk SDB