XXI NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO.

1.    W nowym tygodniu wspominamy w liturgii:

W PONIEDZIAŁEK – N M P  Królowej
W ŚRODĘ –  święto św. Bartłomieja Apostoła
W PIĄTEK – Uroczystość N M P  Częstochowskiej
W SOBOTĘ – św. Moniki

2.    W czasie wakacji nie ma Mszy świętej niedzielnej o godzinie 13:00. Kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałek od godz. 09:00 do 11:00 oraz w piątek od godz. 09:00 do 11:00 i od 15:00 do 17:00. W nagłych przypadkach również poza godzinami urzędowania.

3.    Dzisiaj taca inwestycyjna, którą przeznaczamy na zakup opału do kościoła.
Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

4.    W środę 24 sierpnia, przypada miesięczne wspomnienie Wspomożycielki. Pragniemy uczcić Maryję Wspomożycielkę Wiernych wieczornym nabożeństwem, czuwaniem
i modlitwą. Rozpoczniemy to czuwanie o godz. 19:00 modlitwą różańcową, adoracją Najświętszego  Sakramentu i procesją Maryjną. Następnie o godz. 20:00 będzie  Msza św. koncelebrowana w intencji naszej Ojczyzny, parafii oraz za Pasterzy Kościoła.
W sposób szczególny będą się z nami modlić w tym dniu parafianie z Goszcza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5.    W sobotę 27 sierpnia przeżywać będziemy w Sosnówce Gminne Dożynki. To wspólne świętowanie rozpoczniemy od polowej Mszy św. dziękczynnej za tegoroczne zbiory o godz. 15:00. Modlić się będziemy w intencji mieszkańców Gminy Twardogóra a szczególnie za rolników, działkowców i pszczelarzy. Serdecznie zapraszamy  do udziału w tym wspólnym dziękczynieniu i świętowaniu.

6.     Od soboty 3 września rozpoczniemy jesienny cykl katechez przedmałżeńskich. Spotkania odbywać się będą w soboty o godz. 19:00 w Domu Katechetycznym. Przypominamy w sposób szczególny tym osobom, które w najbliższym czasie planują zawrzeć sakrament małżeństwa, że spotkania te są obowiązkowe.

7.    W niedzielę 04 września odpust ku czci św. Idziego w kościele filialnym
w Chełstowie. Sumie Odpustowej o godz. 12:00 będzie przewodniczył i homilię wygłosi
ks. Mirosław Porucznik, proboszcz z Goszcza. Wracając do dawnej tradycji o godz. 11:00 wyruszy spod małego kościoła piesza pielgrzymka do Chełstowa na uroczystości odpustowe. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian oraz gości na to szczególne świętowanie. Również w tym dniu poświęcenie pojazdów i modlitwa za kierowców.

8.    Zapraszamy pielgrzymów, którzy uczestniczyli w tegorocznej pielgrzymce do Medjugorie, na Mszę św. o godz. 18:00 i spotkanie po pielgrzymkowe w oratorium
w sobotę 27 sierpnia.

9.    W zakrystii   można nabyć kalendarz diecezjalny na 2017 rok w cenie 6 zł. Polecamy również czasopisma religijne wyłożone na stole pod chórem.

10.    W nowym tygodniu niech Wam towarzyszy Boże błogosławieństwo i opieka Twardogórskiej Pani.

11.    W minionym tygodniu z grona parafian odeszły do wieczności śp. Danuta Skibińska i Emilia Piech. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

ks. Ryszard Jeleń SDB