NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO  31. 05. 2020 r.

1.    Rozpoczynamy nowy tydzień. W liturgii wspominamy:
W PONIEDZIAŁEK -  święto NMP Matki Kościoła
W ŚRODĘ -  św. Karola Lwangi i Towarzyszy
W CZWARTEK -  święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego
Kapłana

2.    W dzisiejszą  niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

3.    Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17:30. Środowa nowenna do Wspomożycielki będzie w czasie nabożeństwa.

4.    W poniedziałek 01 czerwca - Dzień Dziecka.  Polecajmy w modlitwie wszystkie dzieci a zwłaszcza te, którym brak domu i miłości rodzicielskiej.

5.    W tym tygodniu przypada I – czwartek, I – piątek i I – sobota miesiąca. Spowiedź w I piątek pół godziny przed Mszą Świętą.  Chorych z posługą sakramentalną odwiedzamy tylko na życzenie. W  I – sobotę po Mszy św. o godz. 08:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa, wynagradzająca za grzechy i zniewagi skierowane przeciwko Bogu i Jego Matce. Spotkanie Rodziny Różańcowej w przyszłą niedzielę 07 czerwca po Mszy św. o godz. 07:00.

6.    W sobotę 6 czerwca na godz. 17.00 zapraszamy do domu katechetycznego na dokończenie  Katechez Przedmałżeńskich, które były przerwane z powodu epidemii.

7.    W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Jest to również Święto Patronalne naszych Sióstr Opatrzności Bożej i młodzieży należącej do Ruchu Opatrzności Bożej. Siostrom z okazji Ich święta składamy serdeczne życzenia i dziękujemy  za świadectwo życia i pracę.

8.    W nowym tygodniu życzymy błogosławieństwa i opieki naszej Twardogórskiej Wspomożycielki.

9.    W minionym tygodniu z grona parafian odszedł do wieczności śp. Eugeniusz Szierok. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Ks. Krzysztof Bucyk sdb