XXVII Niedziela Okresu Zwykłego 04. 10. 2015 r.

 

1.    W nowym tygodniu przypadają następujące wspomnienia w liturgii:


W PONIEDZIAŁEK – św. Faustyny Kowalskiej
W ŚRODĘ – NMP Królowej Różańca świętego
W PIĄTEK – bł. Wincentego Kadłubka
W SOBOTĘ – bł. Angeli Truszkowskiej

2.    Zapraszamy dzieci i młodzież na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku
o godz. 16:30  a dorosłych codziennie o godz. 17:15.

3.    W przyszłą niedzielę 11 października, będziemy obchodzić  w Polskim Kościele
XV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Patron Rodziny” Przy wyjściu
z kościoła będzie zbiórka dobrowolnych ofiar do puszek, które będą przeznaczone  na stypendia dla zdolnej, lecz ubogiej młodzieży z naszej Diecezji. Wesprzyjmy to szlachetne dzieło swoją ofiarą. Nasza parafia ma przyznane jedno takie stypendium a w Diecezji
w minionym roku szkolnym było tych stypendiów 66. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

4.    W minionym tygodniu swoje imieniny obchodziła s. Rachela, nasza organistka. Życzymy Drogiej Solenizantce wielu łask od Boga i opieki Twardogórskiej Wspomożycielki. Pamiętajmy w modlitwie o s. Racheli.

5.    Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Krzeszowa w sobotę 17 października. Koszt wyjazdu 60;- złotych. Zapisy w kancelarii lub u p. Moniki Król.

6.    Katechetów naszej parafii zapraszamy na spotkanie  w poniedziałek 05 października
o godz. 19:00. Spotkanie będzie na plebanii.

7.    Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Medjugorie w lipcu przyszłego roku. Spotkanie organizacyjne będzie we wtorek 06 października o godz. 19:00  w domu katechetycznym.

8.    Kandydatów na ministrantów zapraszamy na spotkania w środy o godz. 16:00. Zapraszamy również uczniów gimnazjum i starszych do scholi młodzieżowej. Spotkanie we wtorek o godz. 18:30 w domu katechetycznym.

9.    W tym tygodniu zapraszamy na spotkania formacyjne młodzież gimnazjalną, która przygotowuje się do sakramentu Bierzmowania.

10.    Na stole pod chórem wyłożone są kartki na Wypominki, na których wypisujemy imiona naszych zmarłych, za których będziemy się modlić w miesiącu listopadzie. Wypisane kartki oddajemy w zakrystii lub kancelarii. Dziękujemy też za ofiary, składane przy tej okazji.

11.    Prasa katolicka wyłożona jest na stole pod chórem. W zakrystii i przed kościołem jest do nabycia kalendarz diecezjalny na nowy 2016 rok w cenie 5;- złotych.

12.    W nowym tygodniu niech nam towarzyszy Boże błogosławieństwo i opieka Twardogórskiej Wspomożycielki.

13.    W minionym tygodniu z grona parafian odeszła do wieczności: śp. Katarzyna Kordiuk. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...                                     


ks. Ryszard Jeleń sdb

proboszcz