PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU.

Ogłoszenia parafialne

1.    Przeżywamy w Kościele czas Wielkiego Postu, wpisany w Jubileusz Miłosierdzia. Zachęcamy do osobistej refleksji nad swoją wiarą do pracy nad sobą i pełnienia uczynków miłosierdzia.

2.    W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga krzyżowa dla dorosłych w każdy piątek, rano po Mszy św. o godz. 08:30 i wieczorem o godz. 17:30. Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 16:30 a dla młodzieży o godz. 19:00. Gorzkie Żale
z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:00. Taca z Gorzkich Żali oraz ofiary z puszki pod chórem przeznaczone będą na kwiaty do „Bożego Grobu” i na dekoracje świąteczne.

3.    Od soboty 13 lutego rozpoczęliśmy w naszej parafii cykl wiosenny Katechez Przedmałżeńskich, który  obejmuje sześć spotkań.  Spotkania odbywają się w kolejne soboty o godz. 19:00 w salce domu katechetycznego. Osobom, które w najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński, przypominamy o obowiązku uczestnictwa w tych katechezach i spotkaniach w Poradni Rodzinnej.

4.    W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

5.    Gimnazjalistów zapraszamy w tym tygodniu na spotkania formacyjne, przygotowujące do Bierzmowania.

6.    Katechetów zapraszamy na spotkanie we wtorek 16 lutego o godz. 19:00 na plebanii.

7.    W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na dzieło misyjne
„Ad Gentes” oraz na utrzymanie polskich misjonarzy. W naszej wspólnocie parafialnej będziemy gościć przedstawicieli Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego z Wrocławia.

8.    W polskim Kościele przeżywamy 1050 rocznicę chrztu naszego narodu. Może warto
w tym szczególnym roku zatroszczyć się o kropielnicę w naszym mieszkaniu. Niech znak krzyża świętego czyniony przez nas wodą święconą przypomina nam, że jesteśmy chrześcijanami i wyprasza Boże błogosławieństwo każdego dnia dla wszystkich domowników. W zakrystii można nabyć kropielnicę z logo Jubileuszu Chrztu Polski w cenie 20;- złotych. Poświęcimy te kropielnice na zakończenie rekolekcji wielkopostnych. Niech krzyż, święty obraz czy kropielnica wiszące w naszych domach będą zewnętrznym znakiem naszej wiary, której się nie wstydzimy.

9.    Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stole pod chórem. Jest nowy numer Opiekuna.

10.    Gościmy w naszej parafii przedstawicieli wydawnictwa św. Pawła z Częstochowy, którzy promują Ewangelię na co dzień, ułatwiającą nam spotkanie ze Słowem Bożym każdego dnia. Zainteresujmy się tym wydawnictwem.

11.    W nowym tygodniu  życzymy Wam - Drodzy Parafianie, wszelkiego dobra i opieki naszej Twardogórskiej Wspomożycielki.

12.    W minionym tygodniu z grona parafian odszedł do wieczności śp. Józef Kluczberg. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Ks. Ryszard Jeleń SDB