XXI Niedziela okresu zwykłego 24.08. 2014 r.

1.    W nowym tygodniu wspominamy w liturgii:
WE WTOREK - uroczystość NMP Częstochowskiej
W ŚRODĘ - wspomnienie św. Moniki
W CZWARTEK – wspomnienie św. Augustyna biskupa i Doktora Kościoła
W PIĄTEK – męczeństwo św. Jana Chrzciciela
2.    W czasie wakacji nie ma Mszy świętej niedzielnej o godzinie 13:00. Kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałek od godz. 09:00 do 11:00 oraz w piątek od godz. 09:00 do 11:00 i od 15:00 do 17:00. W nagłych przypadkach również poza godzinami urzędowania.

3.    Taca inwestycyjna w minioną niedzielę wyniosła 5470;- złotych.
Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

4.    W dzisiejszą niedzielę, przypada miesięczne wspomnienie Wspomożycielki. Pragniemy uczcić Maryję Wspomożycielkę Wiernych wieczornym nabożeństwem, czuwaniem i modlitwą. Rozpoczniemy
to czuwanie o godz. 19:00 modlitwą różańcową, adoracją Najświętszego  Sakramentu i procesją Maryjną. Następnie o godz. 20:00 będzie  Msza św. koncelebrowana w intencji naszej Ojczyzny, parafii oraz za Pasterzy Kościoła.
W sposób szczególny będą się z nami modlić w tym dniu parafianie
z Goszcza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5.     W sobotę 30 sierpnia przeżywać będziemy w Twardogórze Gminne Dożynki, jako dziękczynienie Bogu i ludziom za tegoroczne plony.
To wspólne świętowanie rozpoczniemy od polowej Mszy św. dziękczynnej
o godz. 15:00, która zostanie odprawiona na placu OSP w Twardogórze. Modlić się będziemy w intencji mieszkańców naszego Miasta i Gminy
a szczególnie za naszych rolników, działkowców i pszczelarzy. Serdecznie zapraszamy  do udziału w tym wspólnym dziękczynieniu i świętowaniu.

6.     Od soboty 07 września rozpoczniemy jesienny cykl katechez przedmałżeńskich. Spotkania odbywać się będą w soboty o godz. 19:00
w Domu Katechetycznym. Przypominamy w sposób szczególny tym osobom, które w najbliższym czasie planują zawrzeć sakrament małżeństwa,
że spotkania te są obowiązkowe.

7.    Odpust ku czci św. Idziego w kościele filialnym w Chełstowie
7 września. Sumie Odpustowej o godz. 12:00 będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. Piotr Wesołowski. Wracając do dawnej tradycji o godz. 11:00 wyruszy spod małego kościoła piesza pielgrzymka do Chełstowa na uroczystości odpustowe. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian oraz gości na to szczególne świętowanie.

8.    W zakrystii   można nabyć kalendarz diecezjalny na 2015 rok w cenie 5 zł. Na wioskach naszej parafii kalendarze rozprowadza kl. Marcin Humeniuk.

9.    W nowym tygodniu niech Wam towarzyszy Boże błogosławieństwo
i opieka Twardogórskiej Pani.

10.    W minionym tygodniu z grona parafian odeszły do wieczności:
śp. Janina Bogusławska i Teresa Malinowska.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

ks. Ryszard Jeleń SDB