IV NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO 01.02.2015 r.

1. W liturgii Kościoła w nowym tygodniu przypadają  wspomnienia:

W PONIEDZIAEKświęto Ofiarowania Pańskiego
W CZWARTEK św. Agaty
W PIĄTEK św. Pawła Miki i Towarzyszy

2. W dzisiejszą niedzielę w naszej Wspólnocie Parafialnej przeżywamy dzień wdzięczności za
św. Jana Bosko – Ojca i Nauczyciela Młodzieży. Trwając w roku Jubileuszu 200 – lecia urodzin
ks. Bosko, możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W przyszłą niedzielę o godz. 16:00 w Oratorium (sala św. Jana Bosko), odbędzie się Akademia ku czci Wychowawcy z Turynu, na którą serdecznie zapraszamy.

3. Zapraszamy na koncert noworoczny pt. „Najpiękniejsze Kolędy Świata” w wykonaniu  zespołu Spirituals Singers Band.  Koncert odbędzie się w naszym Sanktuarium dzisiaj
o godz. 16:00. Honorowy patronat tego koncertu objęli: Jego Ekscelencja Ks. Edward Janiak Biskup Kaliski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra Zbigniew Potyrała. Zapraszamy do udziału w tym szczególnym wydarzeniu kulturalnym.

4. W poniedziałek 02 lutego w liturgii przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu Msze św. w Sanktuarium o godz. 06:30, 08:00, 10:00 i 18:00. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic, które przynosimy ze sobą. Gromnice można nabyć w zakrystii. Jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.
W tym dniu do puszek zbierać będziemy dobrowolne ofiary na klasztory klauzurowe – kontemplacyjne w naszej diecezji. W Chełstowie Msza św. o godz. 17:00. Dzień ten kończy
w polskiej tradycji okres Bożego Narodzenia.

5. W tym tygodniu przypada I – czwartek, I – piątek i I – sobota miesiąca. Spowiedź św.

w piątek dla dorosłych na każdej Mszy świętej a dzieci zapraszamy od godz. 16:30.  Msza św. dla młodzieży i okazja do spowiedzi o godz. 19:00. W Chełstowie w I – piątek Msza św. o godz. 17:00 a wcześniej okazja do spowiedzi. W I – piątek do południa kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

6. W piątek 30 stycznia, zakończyliśmy w naszej parafii Wizytę Duszpasterską, zwaną popularnie Kolędą. Dziękujemy Wam - Drodzy Parafianie, za życzliwe przyjęcie kapłanów, wspólną modlitwę, rozmowę i ofiary, które złożyliście przy tej okazji. Niech w Waszych Rodzinach panuje zawsze pokój, dobro i wzajemny szacunek a Boże błogosławieństwo niech umacnia Was
w  codziennym trudzie.

7. W czasie Kolędy ministranci w naszych domach zostawiali kartki na Daninę Diecezjalną, którą wspieramy funkcjonowanie naszej Diecezji i jej poszczególnych struktur takich jak: kuria, seminarium duchowne, dom księży emerytów, katedra. Prosimy o zwrot tych kartek z dobrowolną ofiarą do końca miesiąca kwietnia, jeżeli nam na to pozwala nasza sytuacja materialna i dziękujemy za troskę o naszą Diecezję Kaliską, której cząstkę stanowimy.

8. Parafialna Caritas informuje, że osoby potrzebujące, które chcą korzystać z pomocy żywnościowej w ciągu roku, proszone są o dostarczenie w tym tygodniu skierowania z opieki społecznej. Dyżur parafialnej Caritas w tym tygodniu w środę od godz. 17:00 do 18:00 i w piątek od godz. 10:00 do 11:00 w domu katechetycznym. Po tym terminie nie będzie możliwości otrzymania pomocy.

9. Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Krakowa na Misterium Męki Pańskiej oraz do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w dniu 28 lutego 2015 roku (sobota). Koszt wyjazdu 80;- złotych a zapisy w kancelarii parafialnej lub u p. Moniki Król. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania.

10. Organizujemy wyjazd do Medjugorie w dniach od 06 do 14 lipca 2015 r.. Koszt  1300;- złotych + 10 euro. Spotkanie organizacyjne dla osób zainteresowanych wyjazdem będzie
w poniedziałek 02 lutego o godz. 19:00 w domu katechetycznym.

11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stole pod chórem.
Jest nowy numer Opiekuna.

12. W nowym tygodniu życzymy Wam - Drodzy Parafianie, Bożego błogosławieństwa
i opieki naszej Twardogórskiej Wspomożycielki.

13. W minionym tygodniu z grona parafian odeszli do wieczności śp. Janusz Rusiecki, Jerzy Fajkowski, Ludwika Hliwa, Lubomir Hnatów, Sławomierz Grzybowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Ks. Ryszard Jeleń SDB