1.    Dziś uroczyście obchodzimy 100 rocznicę odzyskania Niepodległości. O godz. 10.00 w naszej Bazylice Mniejszej Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny i mieszkańców gminy Twardogóra w 100 – lecie odzyskania Niepodległości. Następnie - po przemarszu do Rynku - nastąpi odsłonięcie pamiątkowej tablicy na budynku twardogórskiego Ratusza i wspólne wykonanie pieśni patriotycznych. O godzinie 12.00 odśpiewany zostanie "Mazurek Dąbrowskiego" - w ramach akcji "Niepodległa do Hymnu". Przyłączmy się do tej akcji i wspólnie zaśpiewajmy hymn państwowy. Dla uczestników uroczystości przygotowano ciepłą grochówkę.

2.    Rozpoczynamy nowy tydzień. W liturgii wspominamy:
WE WTOREK – Pierwszych Polskich Męczenników
W SOBOTĘ – św. Elżbiety Węgierskiej

3.    W miesiącu listopadzie zapraszamy do wspólnotowej modlitwy za naszych Drogich Zmarłych. Codziennie o godz. 17:15  odmawiamy różaniec z Wypominkami.

4.    W przyszłą niedzielę w Sanktuarium o godz. 15:00 Msza św. dla osób głuchoniemych.

5.    W przyszłą niedzielę taca niedzielna przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.

6.    Prasa katolicka wyłożona jest na stole pod chórem. W zakrystii można nabyć kalendarz diecezjalny na nowy 2019 rok w cenie 6;- złotych– jest to cegiełka na Seminarium Diecezjalne w Kaliszu.

7.    Na nowy tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa i matczynej opieki Twardogórskiej Wspomożycielki.

Ks. Krzysztof Bucyk  sdb