XX NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO  18. 08. 2019  r.

1.    W nowym tygodniu wspominamy w liturgii:

WE WTOREK – wspomnienie św. Bernarda, opata
W ŚRODĘ – wspomnienie św. Piusa X, papieża
W CZWARTEK – N M P  Królowej
W SOBOTĘ –  święto św. Bartłomieja Apostoła

2.    W czasie wakacji nie ma Mszy świętej niedzielnej o godzinie 13:00.

3.    Dzisiejsza taca inwestycyjna przeznaczona jest na remont naszej świątyni.

4.    W sobotę 24 sierpnia, przypada miesięczne wspomnienie Wspomożycielki. Pragniemy uczcić Maryję Wspomożycielkę Wiernych wieczornym nabożeństwem, czuwaniem
i modlitwą. Rozpoczniemy to czuwanie o godz. 19:00 modlitwą różańcową, adoracją Najświętszego  Sakramentu i procesją Maryjną. Następnie o godz. 20:00 będzie  Msza św. koncelebrowana w intencji naszej Ojczyzny, parafii oraz za Pasterzy Kościoła.
W sposób szczególny będą się z nami modlić w tym dniu parafianie z Goszcza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5.    W ostatnim tygodniu na konto bankowe i do kopert wpłynęło 4 450  zł. Za złożone ofiary składamy serdecznie Bóg zapłać.

6.    W niedzielę 01 września odpust ku czci św. Idziego w kościele filialnym
w Chełstowie. Sumie Odpustowej o godz. 12:00 będzie przewodniczył i homilię wygłosi
ks. Daniel Podulka – proboszcz z Bukowic. Zapraszamy serdecznie parafian oraz gości do wspólnego świętowania. Również w tym dniu poświęcenie pojazdów i modlitwa za kierowców.

7.    W dniu 30 sierpnia w przychodni lekarskiej WAMED przy ul. Gdańskiej w Twardogórze odbędą się badania USG przypływów szyjnych i kończyn, tarczycy, nerek, stawów, piersi oraz echo serca. Bliższe informacje w przychodni.

8.    W minionym tygodniu z grona parafian odeszła do wieczności: śp. Brygida Kaszczyszyn.  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

9.    W nowym tygodniu niech Wam towarzyszy Boże błogosławieństwo i opieka Twardogórskiej Pani.

ks. Krzysztof Bucyk SDB