XXV Niedziela okresu zwykłego 21.09. 2014 r.

1.    W nowym tygodniu przypadają następujące wspomnienia w liturgii:
WE WTOREK – św. O. Pio z Pietrelciny - kapłana
W ŚRODĘ – Rocznica Poświęcenia Katedry w Kaliszu
W CZWARTEK – bł. Władysława z Gielniowa - kapłana
W SOBOTĘ – św. Wincentego a Paulo - kapłana

2.    Dzisiaj taca inwestycyjna z racji trzeciej niedzieli miesiąca. Do puszek przed kościołem będziemy zbierać dobrowolne ofiary na KUL. Bóg zapłać.

3.    Osoby głuchonieme zapraszamy dziś do Sanktuarium na Mszę św. o godz. 15:00.

4.    W związku z organizowanym w dzisiejszą niedzielę, w godzinach od 10:00 do 16:00,  Międzynarodowym Biegiem Ulicznym w Twardogórze, którego trasa przebiegać będzie wokół Bazyliki, prosimy w imieniu GOSiR-u o zachowanie ostrożności przy wychodzeniu
z kościoła oraz o nie parkowanie samochodów wokół świątyni.

5.    We wtorek 23 września przypada całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Szczególnie w tym dniu zapraszamy na chwilę osobistej modlitwy do małego kościoła.

6.    W środę 24 września przeżywać będziemy 19 rocznicę koronacji Figury Twardogórskiej Wspomożycielki. Pragniemy uczcić Maryję Wspomożycielkę Wiernych wieczornym nabożeństwem, czuwaniem i modlitwą. Rozpoczniemy to czuwanie o godz. 19:00 modlitwą różańcową, adoracją Najświętszego  Sakramentu i procesją Maryjną. Następnie o godz. 20:00 będzie  Msza św. koncelebrowana w intencji naszej Ojczyzny, Parafii oraz za Pasterzy Kościoła. W sposób szczególny będą się z nami modlić w tym dniu parafianie z Grabowna Wielkiego, którzy wyruszą z pieszą pielgrzymką do Twardogóry o godz. 17:00. Zapraszamy do udziału w tej pielgrzymce.
Zapraszamy również w tym dniu do udziału w X Dekanalnej Pieszej Pielgrzymce
z Międzyborza do Twardogóry. Chętni do udziału w pielgrzymce spotykają się przy mały kościele w Twardogórze o godz. 07:00, gdzie będą podstawione autokary, które przewiozą pielgrzymów do Międzyborza. Po przyjściu pielgrzymów do Sanktuarium, będzie Msza św. około godz. 15:00. Ta kolejna rocznica niech będzie dla nas okazją by podziękować Bogu za wielki dar Wspomożycielki, która wśród nas obrała sobie miejsce i otacza nas płaszczem matczynej opieki. Zapraszamy serdecznie do udziału w tym dziękczynieniu.

7.    Parafialna pielgrzymka do Krzeszowa, planowana na sobotę 27 września, zostaje przeniesiona na sobotę 11 października. Koszt wyjazdu 55;- złotych. Zapisy w kancelarii lub
u p. Moniki Król.

8.    Zapraszamy młodzież do Oratorium, które działa od poniedziałku do piątku w godz. od 19:15 do 21:00.

9.     Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stole pod chórem.
W zakrystii jest do nabycia kalendarz diecezjalny na nowy 2015 rok w cenie 5; złotych. W przyszłą niedzielę ministranci i młodzież będą rozprowadzać kalendarze przed kościołem.

10.    W nowym tygodniu niech nam towarzyszy Boże błogosławieństwo i opieka Wspomożycielki.

11.     W minionym tygodniu z grona parafian odeszli do wieczności: śp. Kazimierz Oko, Leszek Rusiecki, Wanda Misiak, Wanda Martynowicz i Elżbieta Kołodziej.     Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

ks. Ryszard Jeleń     sdb