1.   W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
W SOBOTĘ – św. Apostołów: Szymona i Judy Tadeusza

2.    Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna tydzień modlitw
za misje i misjonarzy. Przed kościołem zbiórka do puszek na misje.

3.     Dziś we wspomnienie św. Jana Pawła II na godz. 15.00 zapraszamy do kościoła adoracji na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Po Koronce poświęcimy odnowiony ołtarz boczny poświęcony św. Janowi Pawłowi II.

4.     We wtorek 24 października przypada miesięczne wspomnienie Wspomożycielki. Pragniemy uczcić Maryję Wspomożycielkę Wiernych wieczornym nabożeństwem, czuwaniem i modlitwą. Rozpoczniemy to czuwanie o godz. 19:00 modlitwą różańcową, adoracją Najświętszego  Sakramentu i procesją Maryjną. Następnie o godz. 20:00 będzie  Msza św. koncelebrowana w intencji naszej Ojczyzny, parafii oraz za Pasterzy Kościoła.
W sposób szczególny będą się z nami modlić w tym dniu parafianie z Kuźnicy Czeszyckiej.

5.    W tym tygodniu zapraszamy na spotkania formacyjne młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania. Terminy spotkań do wyboru: klasy VII oraz II i III Gimnazjum – wtorek lub środa o godz. 16:30.

6.     Zapraszamy dzieci i młodzież na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku
o godz. 16:30,  a dorosłych codziennie o godz. 17:15. Środowa nowenna jest w czasie nabożeństwa różańcowego.

7.    Organizujemy parafialną pielgrzymkę na Jasną Górę i do Gidel w sobotę
18 listopada. Koszt wyjazdu 60;- złotych. Zapisy w kancelarii  parafialnej.

8.    Grupa „Nadzieja” złożona z Anonimowych Alkoholików, zaprasza w każdą środę  na swoje spotkanie osoby które widzą siebie problem z nadużywaniem alkoholu. A w ostatnie środy miesiąca zapraszają osoby, które chcą posłuchać ich świadectwa. Początek o godz. 18:00 w domu katechetycznym na I – piętrze.

9.    W środę 01 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Na cmentarzu komunalnym (nowy cmentarz) procesja i Msza święta o godz. 11:00 a o godz. 13:00 procesja i Msza święta na cmentarzu parafialnym (stary cmentarz). Modlić się będziemy za zmarłych spoczywających na tych cmentarzach.

10.    Na stole pod chórem wyłożone są kartki na Wypominki, na których wypisujemy imiona naszych zmarłych, za których będziemy się modlić w miesiącu listopadzie. Wypisane kartki oddajemy w zakrystii lub kancelarii, również wypominki będą zbierane
na cmentarzach 1 listopada. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji.

11.    W nowym tygodniu niech nam towarzyszy Boże błogosławieństwo, a Pani Twardogórska strzeże od wszelkiego zła i niebezpieczeństw.

12.     W minionym tygodniu z grona parafian odeszły do wieczności: śp. Eleonora Wilkowiecka i Halina Widelska.      Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Krzysztof Bucyk