XXV NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO  20. 09. 2020 r.

W nowym tygodniu przypadają następujące wspomnienia w liturgii:

W PONIEDZIAŁEK – święto św. Mateusza, Apostoła
W ŚRODĘ – wspomnienie św. Ojca Pio
W CZWARTEK – Rocznica poświęcenia Katedry

W czwartek obchodzimy 25 rocznicę koronacji Figury Twardogórskiej Wspomożycielki. Wieczorne czuwanie rozpoczniemy  o godz. 19:00 modlitwą różańcową, adoracją Najświętszego  Sakramentu i procesją Maryjną. Następnie Msza św. koncelebrowana w intencji naszej Ojczyzny, Parafii oraz za Pasterzy Kościoła. W sposób szczególny będą się z nami modlić parafianie z Międzyborza, którzy przybędą do nas z pielgrzymką.

Doroczna piesza pielgrzymka z Międzyborza do naszego Sanktuarium odbędzie się w przyszłą sobotę 26.09. Zapraszamy na nią dzieci, młodzież oraz całe rodziny.  Wspólny przejazd autokarem do Międzyborza o godz. 8.00 spod małego kościoła. Początek pielgrzymki w Międzyborzu o godz. 9.00, po przyjściu pielgrzymów ok. godz. 16.00 Msza święta. Z uwagi na stan epidemii prosimy o wcześniejsze zapisy w zakrystii, kancelarii parafialnej lub Oratorium.

Osoby głuchonieme zapraszamy w przyszłą niedzielę 27 października, na Mszę św. o godz. 15: 00. Wcześniej okazja do spowiedzi.

Zapraszamy na spotkanie powakacyjne rodziców, dzieci i młodzieży, którzy brali udział w koloniach w niedzielę 27.09 o godz. 16.00 w Oratorium.

Rodziców młodzieży, która w poprzednim roku szkolnym uczestniczyła w drugim roku przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania i miała przystąpić do bierzmowania zapraszamy na obowiązkowe spotkanie w niedzielę 27.09 o godz. 19.00 w Oratorium.

Za tydzień przy wyjściu z kościoła będzie do nabycia kalendarz diecezjalny na nowy 2021 rok w cenie 6; złotych. Dochód ze sprzedaży kalendarzy przeznaczony jest na Seminarium Diecezjalne w Kaliszu.  Posiadamy 400 sztuk kalendarzy z których nie mamy zwrotów dlatego bardzo serdecznie zachęcamy wiernych o ich nabywanie.

W nowym tygodniu niech nam towarzyszy Boże błogosławieństwo i opieka
Wspomożycielki – Twardogórskiej Pani.

W minionym tygodniu z grona parafian odszedł do wieczności: śp. Wiesław Raczkowski.    Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...
ks. Krzysztof Bucyk