XXXIII Niedziela okresu zwykłego 16.11. 2014 r.

1.    Rozpoczynamy nowy tydzień. W liturgii wspominamy:
W PONIEDZIAŁEK – św. Elżbiety Węgierskiej
WE WTOREK – bł. Karoliny Kózkówny
W ŚRODĘ – bł. Salomei
W CZWARTEK – św. Rafała Kalinowskiego
W PIĄTEK – Ofiarowanie NMP
W SOBOTĘ – św. Cecylii

2.    Dzisiaj w Sanktuarium o godz. 15:00 Msza św. dla osób głuchoniemych.

3.    Zapraszamy na spotkanie Salezjanów Współpracowników, dzisiaj o godz. 16:00.

4.    W dzisiejszą niedzielę taca inwestycyjna, którą przeznaczamy na spłatę reszty należności za prace na cmentarzu parafialnym. Podłączony został nowy piec C.O. w Sanktuarium. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

5.    W przyszłą niedzielę 23 listopada, przeżywać będziemy w liturgii Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, jest to ostatnia niedziela roku kościelnego. W tym dniu przedstawiciele wydawnictwa św. Pawła z Częstochowy, podobnie jak w minionych latach, rozprowadzać będą publikacje Ewangelia na co dzień. Od niedzieli 30 listopada, rozpoczniemy w liturgii czas Adwentu.

6.    W miesiącu listopadzie zapraszamy do wspólnotowej modlitwy za naszych Drogich Zmarłych. Codziennie o godz. 17:15  odmawiamy różaniec z Wypominkami.

7.    Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, organizuje ogólnopolską akcję w diecezjach, zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Na stole pod chórem są wyłożone informatory na ten temat.

8.    W poniedziałek 24 listopada przypada miesięczne wspomnienie Wspomożycielki.
W tym dniu  w sposób szczególny pragniemy uczcić Maryję Wspomożycielkę Wiernych wieczornym nabożeństwem, czuwaniem i modlitwą. Rozpoczniemy to czuwanie o godz. 19:00 modlitwą różańcową i adoracją Najświętszego Sakramentu. Następnie o godz. 20:00 będzie  Msza św. w intencji naszej Ojczyzny, parafii oraz za Pasterzy Kościoła. W czasie tego czuwania będzie okazja do spowiedzi. Razem z nami w tym dniu będzie się modlił nasz chór parafialny Rapsodia. Zapraszamy serdecznie do udziału w tym dziękczynieniu.

9.     Z okazji wspomnienia liturgicznego św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, chórów kościelnych i organistów, pragnę wyrazić słowa życzeń i serdecznej wdzięczności naszej siostrze organistce - s. Racheli, naszemu parafialnemu chórowi „Rapsodia” oraz scholce dziecięcej i zespołowi młodzieżowemu. Niech święta Cecylia wyprasza Wam - Drodzy, potrzebne łaski w życiu osobistym a Wasza posługa i troska o piękno liturgii i śpiewu w naszej świątyni niech nas wszystkich jeszcze bardziej zachęca do modlitwy i wielbienia Boga pięknym śpiewem. Bóg zapłać za dobro, które czynicie.

10.     Jak co roku zbierana będzie żywność w naszych sklepach GS-u i EKO, jako pomocy świąteczna dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Możemy też składać produkty żywnościowe o dłuższej dacie ważności do kosza przy krzyżu w kościele.

11.    W zakrystii można nabyć kalendarz diecezjalny na nowy 2015 rok w cenie 5;- złotych, oraz świece na stół wigilijny w cenie 6;- złotych. Prasa katolicka wyłożona jest na stole pod chórem.

12.    Na nowy tydzień życzymy Wam – Drodzy Parafianie, Bożej łaskawości i matczynej opieki Twardogórskiej Wspomożycielki.

13.    W minionym tygodniu z grona parafian odeszły  do wieczności: śp. Maria Stawicka i Dorota Kreczmar.       Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Ks. Ryszard Jeleń  sdb