VII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO    23. 02. 2020  r.

1.    W poniedziałek 24 lutego przypada miesięczne wspomnienie Wspomożycielki. Rozpoczniemy to czuwanie o godz. 19:00 modlitwą różańcową i adoracją Najświętszego Sakramentu. Następnie Msza św. w intencji naszej Ojczyzny, parafii oraz za Pasterzy Kościoła. W czasie tego czuwania, które poprowadzą parafianie z Dobrzycy w której posługuje ks. Marcin Humeniuk, nasz parafianin będzie okazja do spowiedzi.

2.    Katechetów naszej parafii zapraszamy na spotkanie w poniedziałek  24 lutego o godz. 17:00.

3.    W Środę Popielcową 26 lutego, poświęcenie i posypanie głów popiołem. Obowiązuje
w tym dniu post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to również w liturgii początek  Okresu Wielkiego Postu. W tym dniu Msze św. w Sanktuarium będą o godz. 06:30, 08:00, 10.00, 16:00 dla dzieci i 18:00. W Chełstowie Msza św. o godz. 17:00.

4.    W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga krzyżowa dla dorosłych w każdy piątek, rano o godz. 08:30 i wieczorem o godz. 17:30. Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 16:30 a dla młodzieży o godz. 19:00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:00.

5.    Od soboty 29 lutego rozpoczniemy w naszej parafii cykl wiosenny Katechez Przedmałżeńskich.  Spotkania odbywać się będą w kolejne soboty o godz. 19:00 w salce domu katechetycznego. Osobom, które w najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński, przypominamy o obowiązku uczestnictwa w tych katechezach i spotkaniach w Poradni Rodzinnej.

6.      Taca inwestycyjna w minioną niedzielę wyniosła 8880 zł, na konto bankowe oraz do kopert wpłynęło 3950 zł.  Bóg zapłać za złożone ofiary.

7.      W przyszłą niedzielę o godz. 7.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

8.    W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Zebranie Salezjanów Współpracowników.

9.    Po raz dziewiąty jest organizowany wyjazd do Medjugorie w dniach
26 czerwca – 7 lipca 2020 r. Zapisy przyjmuje pan Leszek Kołek.

10.    Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stole od chórem.

11.  W minionym tygodniu z grona parafian odszedł do wieczności śp. Herbert Obiegło. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

12.    W nowym tygodniu  niech nam towarzyszy Boże błogosławieństwo i matczyna opieka Wspomożycielki.

Ks. Krzysztof Bucyk SDB