II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 01.03.2015 r.

Ogłoszenia  parafialne
1.    W liturgii Kościoła w nowym tygodniu przypada:
W ŚRODĘ – święto św. Kazimierza Królewicza

2.    Jako Wspólnota Kościoła, trwamy od dwóch tygodni, w wielkopostnej zadumie
i refleksji. Może warto zapytać siebie o osobiste przeżywanie Wielkiego  Postu, jako czasu stosownego do nawrócenia serca ku Bogu i drugiemu człowiekowi. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga krzyżowa dla dorosłych w każdy piątek, rano po Mszy św. o godz. 08:30 i wieczorem o godz. 17:30. Droga krzyżowa dla dzieci
o godz. 16:30 a dla młodzieży o godz. 19:00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
w niedzielę o godz. 17:00. Taca z Gorzkich Żali oraz ofiary z puszki pod chórem przeznaczone będą na kwiaty do „Bożego Grobu” i na dekoracje świąteczne.

3.    Od dzisiejszej niedzieli w naszej wspólnocie parafialnej i zakonnej rozpoczyna swoją praktykę diakon Robert Gajewski SDB, którego witamy bardzo serdecznie i polecamy Waszej modlitwie i życzliwości.

4.    W tym tygodniu przypada I – czwartek, I – piątek i I - sobota miesiąca. Spowiedź św. w piątek dla dorosłych na każdej Mszy świętej a dzieci zapraszamy od godz. 16:00.  Okazja do spowiedzi dla młodzieży o godz. 19:00. W Chełstowie w I – piątek Msza św. o godz. 17:00 a wcześniej okazja do spowiedzi. W tym tygodniu w piątek do południa, kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

5.    W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na dzieło misyjne
„Ad Gentes” oraz na utrzymanie polskich misjonarzy. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

6.    Organizujemy wyjazd do wesołego miasteczka – Heide Park w Niemczech. Wyjazd
04 czerwca wieczorem a powrót w sobotę nad ranem. Koszt 150 ;- złotych oraz 20 euro dla niepełnoletnich i 25 euro dla dorosłych. Zapisy u ks. Adama i kl. Marcina.

7.    Istnieje możliwość odpisania 1% naszego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego np. Caritas Diecezji Kaliskiej, Wolontariat Misyjny czy Dzieło Obrony Życia oraz na leczenie i rehabilitację  dzieci z różnego rodzaju zaburzeniami, których jest wiele również w naszej parafii. Na stole pod chórem wyłożone są broszury z  informacjami na ten temat. Zainteresujmy się tą sprawą, aby środki finansowe pochodzące z naszych podatków, zostały wykorzystane w dobrym celu.

8.    Codziennie na godz. 15:00 zapraszamy do małego kościoła na wspólną modlitwę – Koronkę do Bożego Miłosierdzia, w której polecamy sprawy nasze osobiste i całej wspólnoty parafialnej i na codzienny Apel Maryjny o godz. 21:00 do Sanktuarium.

9.    Prasa katolicka wyłożona jest na stole pod chórem. Polecamy nowy numer Opiekuna.

10.    W kolejnym tygodniu wielkopostnej zadumy, życzymy Wam - Drodzy Parafianie, wszelkiego dobra i zapraszamy na nabożeństwa pasyjne.

11.    W minionym tygodniu z grona parafian odeszły do wieczności śp. Maria Popowicz
i Maria Szymkiewicz.    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Ks. Ryszard Jeleń SDB