XVII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO.

1.    W nowym tygodniu przypadają w liturgii wspomnienia:

W PONIEDZIAŁEK święto św. Jakuba Apostoła
WE WTOREK św. Joachima i Anny Rodziców N M P
W PIĄTEK św. Marty

2.    W czasie wakacji nie ma Mszy świętej niedzielnej o godzinie 13:00. Kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałek od godz. 09:00 do 11:00 oraz w piątek od godz. 09:00 do 11:00 i od 15:00 do 17:00. W nagłych przypadkach również poza godzinami urzędowania.

3.    Taca inwestycyjna z minionej niedzieli wyniosła 9.550;- zł. (taca + koperty). Przeznaczamy ją na malowanie kościoła. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

4.    W dzisiejszą niedzielę przypada miesięczne wspomnienie Wspomożycielki. Pragniemy uczcić Maryję Wspomożycielkę Wiernych wieczornym nabożeństwem, czuwaniem i modlitwą. Rozpoczniemy to czuwanie o godz. 19:00 modlitwą różańcową, adoracją Najświętszego  Sakramentu i procesją Maryjną. Następnie o godz. 20:00 będzie  Msza św. koncelebrowana w intencji naszej Ojczyzny, parafii oraz za Pasterzy Kościoła. W sposób szczególny będą się z nami modlić parafianie z Międzyborza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6.    Salezjańska Pielgrzymka Ewangelizacyjna jak każdego roku w drodze na Jasną Górę nawiedzi również naszą parafię. Wejście pielgrzymki do naszego miasta będzie dnia 08 sierpnia (poniedziałek) około godz. 16:00. Zwracamy się z prośbą o zabranie na nocleg do swoich domów utrudzonych pielgrzymów, których będzie około 350 osób. Po Mszy św. spotkanie Ewangelizacyjne w parku na Placu. O godz. 21:00 Apel Maryjny w Sanktuarium, który poprowadzą pielgrzymi. Okażmy po raz kolejny naszą gościnność i życzliwość.

5.    Od poniedziałku Msze św. o godz. 06:30 w małym kościele a pozostałe o 08:00
i 18:00 w Sanktuarium.

6.    Codziennie na godz. 15:00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia
w małym kościele.

7.    Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stole pod chórem.

8.    W nowym tygodniu niech nam towarzyszy Boże błogosławieństwo i opieka Twardogórskiej Wspomożycielki.

9.    W minionym tygodniu z grona parafian odszedł do wieczności: śp. Franciszek Krupa.  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Ks. Ryszard Jeleń SDB