XXV NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO  22. 09. 2019 r.

1. W nowym tygodniu przypadają następujące wspomnienia w liturgii:

W PONIEDZIAŁEK – wspomnienie św. Ojca Pio
WE WTOREK – Rocznica poświęcenia Katedry
W PIĄTEK – św. Wincentego a Paulo
W SOBOTĘ – św. Wacława

2. W poniedziałek o godz. 19.30 spotkanie biblijne dla chętnych poznawania Słowa Bożego w domu katechetycznym w sali nr 2.
3.  W poniedziałek 23 września przypada całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Szczególnie w tym dniu zapraszamy na chwilę osobistej modlitwy do małego kościoła

4. We wtorek obchodzimy 24 rocznicę koronacji Figury Twardogórskiej Wspomożycielki. Pragniemy uczcić Maryję Wspomożycielkę Wiernych pielgrzymką pieszą z Międzyborza do Twardogóry. Początek pielgrzymki w Międzyborzu o godz. 8.00, po przyjściu pielgrzymów ok. godz. 15.00 Msza święta. Wieczorne czuwanie rozpoczniemy  o godz. 19:00 modlitwą różańcową, adoracją Najświętszego  Sakramentu i procesją Maryjną. Następnie Msza św. koncelebrowana w intencji naszej Ojczyzny, Parafii oraz za Pasterzy Kościoła. W sposób szczególny będą się z nami modlić parafianie z Grabowna Wielkiego, którzy przybędą do nas z pielgrzymką pieszą.

5. W środę o godz. 16.30 zapraszamy młodzież 8 klas na spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania w sali Oratorium.

6. Taca inwestycyjna w minioną niedzielę wyniosła; 9155- złotych a na konto bankowe oraz do kopert wpłynęło w ostatnim tygodniu 5670 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziś po Mszach świętych można nabyć przed kościołem  „miodową cegiełkę” na remont wieży.

7. Za tydzień przy wyjściu z kościoła będzie do nabycia kalendarz diecezjalny na nowy 2020 rok w cenie 6; złotych. Dochód ze sprzedaży kalendarzy przeznaczony jest na Seminarium Diecezjalne w Kaliszu.  Posiadamy 400 sztuk kalendarzy z których nie mamy zwrotów dlatego bardzo serdecznie zachęcamy wiernych o ich nabywanie.

8. Prasa katolicka wyłożona jest na stole pod chórem. Polecamy nowy numer Opiekuna.

9. W nowym tygodniu niech nam towarzyszy Boże błogosławieństwo i opieka
Wspomożycielki – Twardogórskiej Pani.

10. W minionym tygodniu z grona parafian odeszli do wieczności: śp. Andrzej Bąk i Janina Kaźmierska.    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
ks. Krzysztof Bucyk