1.    W nowym tygodniu przypadają następujące wspomnienia w liturgii:
W PONIEDZIAŁEK – bł. Władysława z Gielniowa
W ŚRODĘ – św. Wincentego a Paulo
W CZWARTEK – św. Wacława
W PIĄTEK – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
W SOBOTĘ – św. Hieronima

2.    Dziś obchodzimy 22. rocznicę koronacji Figury Twardogórskiej Wspomożycielki. Pragniemy uczcić Maryję Wspomożycielkę Wiernych wieczornym nabożeństwem, czuwaniem i modlitwą. Rozpoczniemy to czuwanie o godz. 19:00 modlitwą różańcową, adoracją Najświętszego  Sakramentu i procesją Maryjną. Następnie o godz. 20:00 Msza św. koncelebrowana w intencji naszej Ojczyzny, Parafii oraz za Pasterzy Kościoła. W sposób szczególny będą się z nami modlić parafianie z Grabowna Wielkiego.

3.    Taca inwestycyjna w minioną niedzielę wyniosła 7360;- złotych (taca + koperty). Bóg zapłać.

4.    W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 07:00 spotkanie Rodziny Różańcowej.

5.    Katechetów naszej parafii zapraszamy na spotkanie we wtorek 26 września
o godz. 19:00.

6.    W czwartek na godz. 20.00 zapraszamy młodzież i uczestników XIII Dekanalnej Pielgrzymki z Międzyborza do Twardogóry na wieczór adoracji.

7.    W przyszłą niedzielę kazania na wszystkich Mszach Świętych wygłosi ks. Dariusz Szyszka - salezjanin, który tworzy pustelnię salezjańską. Pustelnia ta powstaje wyłącznie dzięki ludziom dobrej woli. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby tego pięknego dzieła.

8.    Rozpoczęliśmy jesienny cykl katechez przedmałżeńskich. Spotkania odbywają się
w soboty o godz. 19:00 w domu katechetycznym.

9.    Prasa katolicka wyłożona jest na stole pod chórem. Polecamy nowy numer Opiekuna.
W zakrystii jest do nabycia kalendarz diecezjalny na nowy 2018 rok w cenie 5;- złotych. Jest to cegiełka na Seminarium Diecezjalne w Kaliszu.

10.    W nowym tygodniu niech nam towarzyszy Boże błogosławieństwo i opieka Wspomożycielki – Twardogórskiej Pani.

11.    W minionym tygodniu z grona parafian odeszli  do wieczności: śp. Anna Obrzut i Roman Koziński.        Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

ks. Krzysztof Bucyk     sdb