II NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

Rozpoczynamy nowy tydzień. W liturgii wspominamy:

WE WTOREK – św. Antoniego Opata
W CZWARTEK – św. Józefa Sebastiana Pelczara
W SOBOTĘ – św. Agnieszki

2.    W dzisiejszą niedzielę taca inwestycyjna.  Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

3.    Dzisiaj  o godz. 15:00 Msza św. w Sanktuarium dla osób głuchoniemych.

4.    W dzisiejszą niedzielę przypada Dzień Uchodźcy i Migranta.

5.    W sobotę 21 stycznia Dzień Babci a w niedzielę 22 stycznia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

6.    We wtorek 24 stycznia przypada miesięczne wspomnienie Wspomożycielki. W tym dniu  w sposób szczególny pragniemy uczcić Maryję Wspomożycielkę Wiernych wieczornym nabożeństwem, czuwaniem i modlitwą. Rozpoczniemy to czuwanie o godz. 19:00 modlitwą różańcową i adoracją Najświętszego Sakramentu. Następnie o godz. 20:00 będzie  Msza św. w intencji naszej Ojczyzny, parafii oraz za Pasterzy Kościoła. To czuwanie poprowadzą Siostry Opatrzności Bożej.

7.    W naszej parafii trwa Wizyta Duszpasterska, zwana popularnie Kolędą. Rozkład  wywieszony jest w gablocie i umieszczony na stronie internetowej parafii. Kolędę rozpoczynamy od godz. 15:00 a w soboty od godz. 10:00. Kancelaria parafialna w czasie Kolędy czynna będzie do południa w poniedziałki, środy i piątki od 09:00 do 11:00
i wieczorem po Mszy św. w sprawach ważnych. Woda święcona jest w małym kościele.

8.    Zbliżają się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. W pierwszym tygodniu ferii w naszym Oratorium odbędą się zimowe półkolonie dla dzieci ze szkoły podstawowej. Prosimy o pomoc i wsparcie firmy prywatne i zakłady pracy oraz wszystkich ludzi dobrej woli, by dzieci naszego miasta mogły przeżyć tych kilka dni w radości. W niedzielę 29 stycznia będziemy zbierać do puszek dobrowolne ofiary na ten cel.

9.    Zwracamy się z prośbą i przypomnieniem o parkowanie samochodów
w niedzielę i święta na miejscach do tego przeznaczonych oraz na boisku szkolnym przy Zespole Szkół Specjalnych na Placu Piastów a nie na chodnikach wokół Sanktuarium.

10.    Zachęcamy do nabywania prasy katolickie, która wyłożona jest na stole pod chórem. Jest nowy numer Opiekuna.

11.    W minionym tygodniu z grona parafian odeszły  do wieczności śp. Stanisława Adamowska i Wiesława Bogusławska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

12.    W nowym tygodniu  życzymy Wam - Drodzy Parafianie, Bożego błogosławieństwa
i opieki Twardogórskiej Wspomożycielki.

Ks. Ryszard Jeleń     SDB