UROCZYSTOŚĆ  CHRYSTUSA  KRÓLA    22. 11. 2020 r.

Z okazji wspomnienia liturgicznego św. Cecylii, pragniemy wyrazić słowa życzeń i serdecznej wdzięczności naszej siostrze organistce –
s. Racheli, parafialnemu chórowi „Rapsodia”  oraz scholii. Niech święta Cecylia wyprasza potrzebne łaski.

Dziś przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, jest to ostatnia niedziela roku kościelnego.

Zapraszamy do wspólnotowej modlitwy za naszych Drogich Zmarłych. Do soboty o godz. 17:15 odmawiamy różaniec z Wypominkami.

W poniedziałek 23 listopada o godz. 17:00, ks. Biskup Senior Stanisław Napierała, udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. W tym dniu wyjątkowo różaniec z Wypominkami po Mszy św.  o godz. 8.00.

We wtorek 24 listopada przypada miesięczne wspomnienie Wspomożycielki. Rozpoczniemy to czuwanie wyjątkowo, ze względu na pandemię, różańcem o godz. 17.15 wraz z Wypominkami, nabożeństwem i Mszą św. o godz. 18:00 w intencji naszej Ojczyzny, parafii oraz za Pasterzy Kościoła.

Za tydzień w pierwszą niedzielę Adwentu, po każdej Mszy św. poświęcenie opłatków wigilijnych, które zabierzemy do swoich domów.

Świece Caritas na stół wigilijny w cenie 6 zł małe  można zakupić przy wyjściach z kościoła. Dochód przeznaczony jest na Caritas. Prasa katolicka wyłożona jest na stole pod chórem.

Jak co roku zbieramy żywność w sklepach GS-u i sklepie Delikatesy Centrum, jako pomoc świąteczna dla najbardziej potrzebujących.

W minionym tygodniu z grona parafian odszedł do wieczności: śp. Antoni Siedlecki, Zofia Mieszała, Marianna Bednarska, Ryszard Marecki.      Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

ks. Krzysztof Bucyk SDB