XXX NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO.

 

 

 

 

W nowym tygodniu przypadają następujące wspomnienia w liturgii:


W PIĄTEK – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

2.    Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna tydzień modlitw
za misje i misjonarzy pod hasłem: Ochrzczony to znaczy posłany. Przed kościołem zbiórka do puszek na misje.

3.    Taca inwestycyjna w minioną niedzielę wyniosła 7850;- złotych. Przeznaczymy ją na spłatę należności za prace remontowe w naszych kościołach.   Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

4.    Zapraszamy dzieci i młodzież na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku
o godz. 16:30  a dorosłych codziennie o godz. 17:15.

5.    We wtorek 01 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych, która przypomina nam wszystkim o powszechnym powołaniu do świętości. Jest to również czas szczególnej pamięci i modlitwy za naszych zmarłych. Msze święte w tym dniu w Sanktuarium o godz. 07:00, 08:30, 10:00 i 18:00. Na cmentarzu komunalnym (nowy cmentarz) procesja i Msza święta o godz. 11:00 a o godz. 13:00 procesja i Msza święta na cmentarzu parafialnym (stary cmentarz). Modlić się będziemy za zmarłych spoczywających na tych cmentarzach.

6.    Na stole pod chórem wyłożone są kartki na Wypominki, na których wypisujemy imiona naszych zmarłych, za których będziemy się modlić w miesiącu listopadzie. Wypisane kartki oddajemy w zakrystii lub kancelarii. Dziękujemy za ofiary, składane przy tej okazji.

7.    Przed Uroczystością Wszystkich Świętych zadbajmy o porządek na naszych cmentarzach. Przypominamy również, że wszelkie prace na cmentarzu takie jak: wymiana pomnika, położenie kostki wokół grobu i inne, winny być zgłoszone w kancelarii parafialnej.

8.    Organizujemy parafialną pielgrzymkę na Jasną Górę i do Gidel w sobotę
05 listopada. Koszt wyjazdu 60;- złotych. Zapisy w kancelarii  parafialnej.

9.    Na prośbę Regionalnego Centrum Krwiodawstwa, informujemy o zmianie miejsca akcji poboru krwi. Od października 2016 r. będą się one odbywały w rynku, obok Urzędu Gminy. Krew będzie można oddawać w mobilnym punkcie poboru w godzinach od 09:00 do 12:00. Najbliższa akcja odbędzie się w piątek 28 października.

10.    Prasa katolicka wyłożona jest na stole pod chórem. Jest nowy numer Opiekuna.
W zakrystii i przed kościołem jest do nabycia kalendarz diecezjalny na nowy 2017 rok
w cenie 6;- złotych.

11.    W minionym tygodniu z grona parafian odeszła  do wieczności: śp. Alicja Szydełko. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...                                                                                                                                                                            


Ks. Ryszard Jeleń SDB

Proboszcz