II NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO    19. 01. 2020  r.

1.    Rozpoczynamy nowy tydzień. W liturgii wspominamy:
WE WTOREK – wspomnienie św. Agnieszki, męczennicy
W PIĄTEK – święto św. Franciszka Salezego – Patrona Zgromadzenia                                                                                                                          Salezjańskiego
W SOBOTĘ – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła

2.    W dzisiejszą niedzielę taca inwestycyjna.  Bóg zapłać za ofiary. W ostatnim tygodniu na konto bankowe oraz do kopert wpłynęło  4 750 zł.  Bóg zapłać za złożone ofiary.

3.    We wtorek Dzień Babci, a w środę 22 stycznia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

4.    W piątek 24 stycznia przypada miesięczne wspomnienie Wspomożycielki. W tym dniu  w sposób szczególny pragniemy uczcić Maryję Wspomożycielkę Wiernych wieczornym nabożeństwem, czuwaniem i modlitwą. Rozpoczniemy to czuwanie o godz. 19:00 modlitwą różańcową, którą poprowadzą Salezjanie Współpracownicy i adoracją Najświętszego Sakramentu. Następnie Msza św. w intencji naszej Ojczyzny, parafii oraz za Pasterzy Kościoła.

5.    Trwa w Kościele Tydzień modlitw o Jedność chrześcijan.

6.    W sobotę 25 stycznia, zakończymy w naszej parafii Wizytę Duszpasterską, zwaną popularnie Kolędą. Jeśli ktoś jeszcze pragnie przyjąć kapłana z wizytą kolędową to proszę o zgłoszenie w kancelarii lub po Mszy Świętej.

7.    W czasie Kolędy ministranci w naszych domach zostawiali kartki na Daninę Diecezjalną, którą wspieramy funkcjonowanie naszej Diecezji i jej poszczególnych struktur takich jak: kuria, seminarium duchowne, dom księży emerytów. Prosimy o zwrot tych kartek z dobrowolną ofiarą do końca miesiąca kwietnia, jeżeli nam na to pozwala nasza sytuacja materialna i dziękujemy za troskę o naszą Diecezję Kaliską, której cząstkę stanowimy.

8.      Zapisy na półkolonie trwają do przyszłej niedzieli włącznie.

9.      W poniedziałek 27 stycznia w przychodni Wamed w Twardogórze odbędą się badania USG Żył, Tętnic, Kończyn Dolnych i Górnych, Tarczycy, Prostaty i Stawów. Badania są płatne w cenie 60 zł. Rejestracja w przychodni.

10.    W minionym tygodniu z grona parafian odeszli  do wieczności śp. Stefan Kędziora, Piotr Franc. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Ks. Krzysztof Bucyk  SDB