XVI Niedziela okresu zwykłego 20.07. 2014 r.

1.    W nowym tygodniu w liturgii przypadają następujące wspomnienia:

WE WTOREK – św. Marii Magdaleny
W ŚRODĘ – św. Brygidy – Patronki Europy
W CZWARTEK - św. Kingi
W PIĄTEK – święto św. Jakuba Apostoła
W SOBOTĘ - św. Joachima i Anny – Rodziców NMP

2.    W czasie wakacji nie ma Mszy świętej niedzielnej o godzinie 13:00. Kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałek od godz. 09:00 do 11:00 oraz w piątek od godz. 09:00 do 11:00 i od 15:00 do 17:00. W nagłych przypadkach również poza godzinami urzędowania.

3.    W dzisiejszą niedzielę taca inwestycyjna. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

4.    W czwartek przypada miesięczne wspomnienie Wspomożycielki. Pragniemy uczcić Maryję Wspomożycielkę Wiernych wieczornym nabożeństwem, czuwaniem i modlitwą. Rozpoczniemy to czuwanie o godz. 19:00 modlitwą różańcową, adoracją Najświętszego  Sakramentu i procesją Maryjną. Następnie o godz. 20:00 będzie  Msza św. koncelebrowana w intencji naszej Ojczyzny, parafii oraz za Pasterzy Kościoła. W sposób szczególny będą się z nami modlić w tym dniu parafianie z Międzyborza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5.    Salezjańska Pielgrzymka Ewangelizacyjna jak każdego roku w drodze na Jasną Górę nawiedzi również naszą parafię. Wejście pielgrzymki do naszego miasta będzie dnia
08 sierpnia (piątek) około godz. 16:00. Zwracamy się z prośbą o zabranie na nocleg do swoich domów utrudzonych pielgrzymów, których będzie około 400 osób. W tym dniu
o godz. 18:00 będzie Msza św. z pielgrzymami na której trzy siostry Salezjanki złożą śluby wieczyste a wśród nich nasza parafianka s. Marta Napora, którą polecamy Waszej modlitewnej pamięci. Po Mszy św. spotkanie Ewangelizacyjne w parku na Placu Piastów
i wspólne świętowanie z  siostrami – profeskami wieczystymi. O godz. 21:00 Apel Maryjny w Sanktuarium, który poprowadzą pielgrzymi. W sobotę 09 sierpnia, po Mszy św. o godz. 08:00 pielgrzymi wyruszą w dalszą drogę do tronu Królowej Polski. Okażmy po raz kolejny naszą gościnność i życzliwość.

6.    Osoby wyjeżdżające na  pielgrzymkę parafialną  do Kielc na Święty Krzyż oraz do Sandomierza i Jędrzejowa prosimy o dokonanie reszty opłat i uzupełnienie danych osobowych. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

7.     Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stole pod chórem. Polecamy nowy numer Opiekuna w którym znajdziemy obszerny artykuł
o nowym biskupie pomocniczym naszej diecezji..

8.    W nowym tygodniu niech nam towarzyszy Boże błogosławieństwo i opieka Twardogórskiej Wspomożycielki.

9.    W minionym tygodniu z grona parafian odeszli do wieczności: śp. Dorota Pietrzykowska, Urszula Szulejko i Zdzisław Kikut. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Ks. Ryszard Jeleń SDB