1.    W nowym tygodniu w liturgii przypadają następujące wspomnienia:
W CZWARTEK – bł. Czesława
W SOBOTĘ – św. Marii Magdaleny

2.    Zakończyliśmy półkolonie letnie w naszym Oratorium w których uczestniczyło 159 dzieci ze szkół podstawowych. Składamy serdeczne podziękowanie Władzom naszego miasta i wszystkim Dobrodziejom, którzy wsparli tę akcję. Słowa szczególnej wdzięczności kierujemy pod adresem ks. Adama Piaskowskiego SDB i kl. Adriana SDB oraz Animatorów, którzy byli organizatorami tej akcji.

3.    W czasie wakacji nie ma Mszy świętej niedzielnej o godzinie 13:00. Kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałek od godz. 09:00 do 11:00 oraz w piątek od godz. 09:00 do 11:00 i od 15:00 do 17:00. W nagłych przypadkach również poza godzinami urzędowania.

4.    W dzisiejszą niedzielę taca inwestycyjna. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

5.    Powoli dobiega końca czas urlopu ks. Andrzeja Witowskiego SDB, misjonarza
z Argentyny. W przyszłą niedzielę ks. Andrzej będzie głosił kazania a przed kościołem będzie zbiórka do puszek na potrzeby placówki misyjnej w Patagonii, gdzie pracuje nasz parafianin. Wesprzyjmy modlitwą i ofiarą to dzieło  misyjne.

6.    W poniedziałek 24 lipca przypada miesięczne wspomnienie Wspomożycielki. Pragniemy uczcić Maryję Wspomożycielkę Wiernych wieczornym nabożeństwem, czuwaniem
i modlitwą. Rozpoczniemy to czuwanie o godz. 19:00 modlitwą różańcową, adoracją Najświętszego  Sakramentu i procesją Maryjną. Następnie o godz. 20:00 będzie  Msza św. koncelebrowana w intencji naszej Ojczyzny, parafii oraz za Pasterzy Kościoła. W sposób szczególny będą się z nami modlić w tym dniu parafianie z Międzyborza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7.    Salezjańska Pielgrzymka Ewangelizacyjna jak każdego roku w drodze na Jasną Górę nawiedzi również naszą parafię. Wejście pielgrzymki do naszego miasta będzie dnia
08 sierpnia (wtorek) około godz. 16:00. Zwracamy się z prośbą o zabranie na nocleg do swoich domów utrudzonych pielgrzymów, których będzie około 350 osób. Po Mszy św. spotkanie Ewangelizacyjne w parku na Placu. O godz. 21:00 Apel Maryjny w Sanktuarium, który poprowadzą pielgrzymi. Okażmy po raz kolejny naszą gościnność i życzliwość.

8.     Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stole pod chórem. Jest nowy numer Opiekuna. Za rozprowadzane czasopisma parafia musi zapłacić. Prosimy
o regulowanie należności za nabywaną prasę.

9.    W nowym tygodniu niech nam towarzyszy Boże błogosławieństwo i opieka Twardogórskiej Wspomożycielki.

Ks. Ryszard Jeleń SDB