XVII Niedziela okresu zwykłego 27.07. 2014 r.

XVII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO  27. 07. 2014  r.

1. W nowym tygodniu przypadają w liturgii wspomnienia:

WE WTOREK – św. Marty

W CZWARTEK – św. Ignacego z Loyoli

W PIĄTEK – św. Alfonsa Marii Liguoriego

2. W czasie wakacji nie ma Mszy świętej niedzielnej o godzinie 13:00. Kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałek od godz. 09:00 do 11:00 oraz w piątek od godz. 09:00 do 11:00 i od 15:00 do 17:00. W nagłych przypadkach również poza godzinami urzędowania.

3. Taca inwestycyjna z minionej niedzieli wyniosła 5.800;- zł. (taca + koperty).
Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

4. Sierpień to miesiąc abstynencji. Zachęcamy wszystkich wiernych do przykładu osobistego  życia w trzeźwości oraz naszych rodzin. Pamiętajmy również w modlitwie o tych, którzy oddali swe życie w obronie naszej Ojczyzny a zwłaszcza za poległych w Powstaniu Warszawskim.

5. W tym tygodniu przypada I – piątek i I - sobota miesiąca.  Okazja do spowiedzi
w piątek przed Mszą św. od godz. 07:30 i od godz. 17:30. W Chełstowie Msza św. o godz. 17:00 a wcześniej okazja do spowiedzi. Chorych odwiedzimy dopiero w miesiącu wrześniu.

6. Salezjańska Pielgrzymka Ewangelizacyjna jak każdego roku w drodze na Jasną Górę nawiedzi również naszą parafię. Wejście pielgrzymki do naszego miasta będzie dnia
08 sierpnia (piątek) około godz. 16:00. Zwracamy się z prośbą o zabranie na nocleg do swoich domów utrudzonych pielgrzymów, których będzie około 400 osób. W tym dniu
o godz. 18:00 będzie Msza św. z pielgrzymami na której trzy siostry Salezjanki złożą śluby wieczyste a wśród nich nasza parafianka s. Marta Napora, którą polecamy Waszej modlitewnej pamięci. Po Mszy św. spotkanie Ewangelizacyjne w parku na Placu Piastów
i wspólne świętowanie z  siostrami – profeskami wieczystymi. O godz. 21:00 Apel Maryjny w Sanktuarium, który poprowadzą pielgrzymi. W sobotę 09 sierpnia, po Mszy św. o godz. 08:00 pielgrzymi wyruszą w dalszą drogę do tronu Królowej Polski. Okażmy po raz kolejny naszą gościnność i życzliwość.

7. Osoby wyjeżdżające na pielgrzymkę parafialną do Kielc na Święty Krzyż oraz do Sandomierza i Jędrzejowa prosimy o dokonanie reszty opłat i uzupełnienie danych osobowych do środy.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stole pod chórem.

9. W nowym tygodniu niech nam towarzyszy Boże błogosławieństwo i opieka Twardogórskiej Wspomożycielki.

Ks. Ryszard Jeleń SDB