XIII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO.

1.    W nowym tygodniu przypadają następujące wspomnienia w liturgii:

WE WTOREK --  św. Ireneusza Biskupa
W ŚRODĘ – Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła

2.    Taca inwestycyjna w minioną niedzielę wyniosła 10050;- (taca + koperty). Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

3.    W dzisiejszą niedzielę wolontariusze z Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Twardogórze, będą kwestować po każdej Mszy św., zbierając dobrowolne datki przed kościołem na ratowania polskich cmentarzy niszczejących za wschodnią granicą. Wszystkim mieszkańcom dziękujemy za wsparcie tej akcji.

4.    W dniach od  04 do 16 lipca w naszym Oratorium będzie organizowany letni wypoczynek dla dzieci szkół podstawowych, które pozostają w mieście. Koszt 80;- złotych a karty uczestnictwa są do odebrania w zakrystii lub w kancelarii. W niedzielę 03 lipca przy wyjściu z kościoła zbierać będziemy do puszek dobrowolne ofiary, przeznaczone na organizację wypoczynku letniego dla dzieci pozostających w mieście. Prosimy o wsparcie tego dzieła.

5.    W tym tygodniu swoje imieniny będą obchodzić, ks. Piotr Dziubczyński i kl. Paweł Gulka – asystent. Drogim Solenizantom życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa oraz opieki Wspomożycielki.

6.     Przypominamy dzieciom, młodzieży i dorosłym o codziennej modlitwie, niedzielnej Mszy św. i godnym, chrześcijańskim życiu w czasie wakacji.

7.    W tym tygodniu przypada I – piątek i I – sobota miesiąca. Spowiedź w I - piątek na każdej Mszy św. W Chełstowie Msza św. o godz. 17:00. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy dopiero we wrześniu.

8.    W czasie wakacji w miesiącu lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. niedzielnej o godz. 13:00. Również kancelaria parafialna czynna jest w zmienionych godzinach: w poniedziałek do południa od godz. 09:00 do 11:00 oraz w piątek do południa od godz. 09:00 do 11:00
i po południu od 15:00 do 17:00. W nagłych przypadkach jak wezwanie do chorego czy formalności związane z pogrzebem, również poza godzinami urzędowania.

9.     Organizowana jest pielgrzymka  Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę w niedzielę 10 lipca. Koszt 40;- złotych, wyjazd o godz. 06:00, zbiórka przy małym kościele. Zapisy i szczegółowe informacje u p. Krystyny Dynowskiej lub w kancelarii parafialnej.

10.     W tygodniu od poniedziałku do soboty, Msze św. i pogrzeby będą odprawiane w małym kościele z powodu dalszych prac malarskich w Sanktuarium. Przepraszamy za utrudnienia.

11.    W nowym tygodniu życzymy dzieciom i młodzieży bezpiecznego wypoczynku a wszystkim, wielu łask Bożych i opieki Twardogórskiej Wspomożycielki.

12.     W minionym tygodniu z grona parafian odeszli do wieczności:  śp. Dariusz Michałowski, Anna Wilk i Marianna Fingas.     Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Ks. Ryszard Jeleń SDB