1.    W liturgii Kościoła w nowym tygodniu przypada:

W PONIEDZIAŁEK - Uroczystość św. Wojciecha – Patrona Polski
WE WTOREK - święto św. Marka Ewangelisty
W SOBOTĘ - święto św. Katarzyny ze Sieny

2.    Dzisiejsza niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy św. odmawiać będziemy koronkę do Bożego Miłosierdzia a w sposób szczególny zapraszamy do Sanktuarium na nabożeństwo o godzinie 15:00. Zawierzymy Bogu Miłosiernemu rodziny naszej parafii i nasze sprawy osobiste.

3.    W poniedziałek 24 kwietnia przypada miesięczne wspomnienie Wspomożycielki. Pragniemy uczcić Maryję Wspomożycielkę Wiernych wieczornym nabożeństwem, czuwaniem i modlitwą. Rozpoczniemy to czuwanie o godz. 19:00 modlitwą różańcową, adoracją Najświętszego  Sakramentu. Następnie o godz. 20:00 będzie  Msza św. w intencji naszej Ojczyzny, parafii oraz za Pasterzy Kościoła i katolickie media. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4.    Od niedzieli 30 kwietnia będziemy gościć w naszej parafii ministrantów i lektorów
z parafii salezjańskich i diecezjalnych, którzy przybędą na Pielgrzymkę Ministrantów - PIM 2017. Organizatorzy zapraszają już dzisiaj na to szczególne wydarzenie. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św.  zbierać będziemy do puszek dobrowolne ofiary jako pomoc w organizacji tego potkania ludzi młodych u tronu Wspomożycielki.

5.    Katechetów zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 19:00 na plebanii.

6.    Gimnazjalistom przypominamy w tym tygodniu o spotkaniach przygotowujących do Bierzmowania.

7.    Twardogórska grupa Anonimowych Alkoholików (AA), zaprasza na Miting otwarty
w środę 26 kwietnia od godz. 18:00 w domu katechetycznym.

8.    W sobotę 29 kwietnia przypada „Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego”. Główne obchody będą miały miejsce w Bazylice św. Józefa w Kaliszu o godz. 12:00. Nasz dekanat w tym roku jest szczególnie zaproszony do udziału w tym wydarzeniu. Delegacje poszczególnych parafii pojadą specjalnym autobusem. Wyjazd z Twardogóry o godz. 10:00. Osoby zainteresowane tym wyjazdem mogą się zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

9.    Zachęcamy do udziału we Mszy św. i nowennie do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych
w środy o godz. 18:00, przypominamy o Koronce do Bożego Miłosierdzia o 15:00 w małym kościele oraz o Apelu Maryjnym o 21:00.

10.    Prasa katolicka wyłożona jest na stole pod chórem. Jest nowy numer Opiekuna.

11.    W nowym tygodniu życzymy Wam - Drodzy Parafianie, Bożego błogosławieństwa
i opieki naszej Twardogórskiej Wspomożycielki.

12.    W minionym czasie z grona parafin odeszły do wieczności śp. Danuta Staszewska, Janina Sokołowska i  Dagmara Lukić.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Jezu  Ufam  Tobie

Ks. Ryszard Jeleń SDB