XVII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO 25. 07. 2021 r.

1. W nowym tygodniu przypadają w liturgii wspomnienia:

W PONIEDZIAŁEK – św. Joachima i św. Anny Rodziców N M P
W CZWARTEK – św. Marty
W SOBOTĘ – św. Ignacego z Loyoli

2. W czasie wakacji nie ma Mszy świętej niedzielnej o godzinie 13:00. Kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałek do południa oraz w piątek od godz. 09:00 do 11:00 i od 15:00 do 17:00. W nagłych przypadkach również poza godzinami urzędowania.

3. Taca inwestycyjna z minionej niedzieli wyniosła 9.834;- zł. (taca + koperty), na konto bankowe wpłynęło 1650 zł. Bóg zapłać za ofiarność.

4. Salezjańska Pielgrzymka Ewangelizacyjna jak każdego roku w drodze na Jasną Górę nawiedzi również naszą parafię. Wejście pielgrzymki do naszego miasta będzie dnia
08 sierpnia (niedziela) około godz. 16:00. Zwracamy się z prośbą o zabranie na nocleg do swoich domów utrudzonych pielgrzymów.

5. Dziś 25 lipca swoje imieniny obchodzi Ksiądz Proboszcz Krzysztof Bucyk i ks. Krzysztof Jaskólski. Drogim Solenizantom i solenizantkom tego tygodnia życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego i szczególnej opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

6. Twardogórska grupa Anonimowych Alkoholików (AA), zaprasza na Miting otwarty
w środę od godz. 18:00 w domu katechetycznym.

7. Zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego (sprzęt RTV i AGD) na wsparcie Polskich misjonarzy można składać do wtorku 27 lipca br.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stole pod chórem.

9. Gmina Twardogóra rozpoczęła prace koncepcyjno-projektowe zmierzające do realizacji budowy nowoczesnego, energooszczędnego przedszkola w Twardogórze. W związku z powyższym został ogłoszony i rozstrzygnięty konkurs architektoniczny, celem wyłonienia najlepszej koncepcji.
Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra zaprasza wszystkich zainteresowanych, by przy okazji niedzielnego spaceru odwiedzić wystawę prac konkursowych, która została zorganizowana na płycie twardogórskiego rynku. Wystawa zawiera 10 zgłoszonych koncepcji, w tym zwycięski projekt. Dodatkowo w dniu dzisiejszym - tj. w niedzielę w godzinach 9-13 czynne będzie stanowisko informacyjne.
Przy okazji zwiedzania wystawy mieszkańcy będą mogli wyrazić swoje opinie i uwagi. Wszystkie sugestie zostaną przedłożone zespołowi projektowemu celem gruntownej analizy i będą mogły zostać uwzględnione w ostatecznej wersji projektu budowlanego.

10. W minionym tygodniu z grona parafian odeszli do wieczności śp. Andrzej Łuczak i Mirosław Pyrkowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Ks. Krzysztof Bucyk SDB