1.    W liturgii Kościoła w nowym tygodniu przypada:
W PONIEDZIAŁEK – Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP i Opiekuna     
Zbawiciela

2.    Jutro w naszej wspólnocie swoje imieniny będzie obchodził nasz senior ks. Józef Wiśniewski. Dziękując za Jego pracę duszpasterską polecamy Go w modlitwie i życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Twardogórskiej Wspomożycielki. Pamiętajmy w modlitwie o Drogim Solenizancie i Solenizantach tego tygodnia.

3.    W dzisiejszą niedzielę taca inwestycyjna. Bóg zapłać za  ofiary.

4.    W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga krzyżowa 08:30, 16.30, 17:30, 19.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:00. Taca z Gorzkich Żali oraz ofiary z puszki pod chórem przeznaczone będą na kwiaty do „Bożego Grobu” i na dekoracje świąteczne.

5.    W środę 21 marca po nowennie do Wspomożycielki zapraszamy na Eucharystię i modlitwy wstawiennicze, które poprowadzi grupa Mamre wraz z ks. Krystianem Charchutem.

6.    W sobotę 24 marca przypada miesięczne wspomnienie Wspomożycielki. Rozpoczniemy to czuwanie o godz. 19:00 modlitwą różańcową i adoracją Najświętszego Sakramentu. Następnie Msza św. w intencji naszej Ojczyzny, parafii oraz za Pasterzy Kościoła. W czasie tego czuwania będzie okazja do spowiedzi.

7.    Z soboty na niedzielę zmiana czasu.

8.    Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Przynosimy ze sobą do kościoła palmy, które będą poświęcone na każdej Mszy świętej. Procesja z palmami na Mszy św. o godz. 11:30. Dzieci i dorosłych prosimy o zgromadzenie się o godz. 11:15 przy małym kościele. Podczas Mszy Świętej o godz. 11.30 organizujemy konkurs na największą i najładniejszą palmę, wykonaną własnoręcznie. W tym dniu młodzież oratoryjna będzie rozprowadzać palmy przed kościołem.

9.    Do soboty zbierana jest żywność w naszych sklepach GS-u i sklepie EKO.

10.    Osoby głuchonieme zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św.  o godz. 15:00
w Sanktuarium, wcześniej okazja do spowiedzi przedświątecznej.

11.    W minionym tygodniu z grona parafian odeszła  do wieczności śp. Kazimiera Świderska.      Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...                                                                                                   


Ks. Krzysztof  Bucyk SDB

Proboszcz


1.    Osoby głuchonieme zapraszamy dzisiaj na Mszę św.  o godz. 15:00 do Sanktuarium.

2.    Młodzież Oratoryjna rozprowadza palmy przed kościołem. O  godz. 17.00 Gorzkie Żale z nauką pasyjną.

3.    Ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu można składać do skarbony pod chórem.

4.    Wydawanie pomocy żywnościowej na święta dla rodzin potrzebujących, będzie
we wtorek 27 marca w domu katechetycznym w godzinach od 10:00 do 12:00.

5.    W środę Grupa AA zaprasza na spotkanie osoby, które chcą posłuchać ich świadectwa. Początek o godz. 18:00 w domu katechetycznym na I – piętrze.

6.    W Wielkim Tygodniu Kościół celebruje misteria zbawienia wypełnione przez Chrystusa, poczynając od uroczystego wjazdu do Jerozolimy aż do błogosławionej męki
i chwalebnego zmartwychwstania.

7.      Nabożeństwa Triduum Paschalnego;

Wielki Czwartek
: - przeżywamy pamiątkę Wieczerzy Pańskiej. Na godz. 8.00 zapraszamy na Jutrznię Wielkiego Czwartku. Uroczysta Eucharystia o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do „Ciemnicy” i adoracja do godz. 22.00.

Wielki Piątek

Rozpoczęcie adoracji w Ciemnicy o godz. 7.00. Na godz. 8.00 zapraszamy na uroczystą Jutrznię Wielkiego Piątku. W tym dniu  obowiązuje post ścisły ! O godz. 16.30 - Droga Krzyżowa dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w wieczornej drodze krzyżowej. O godz. 17.00 - ceremonie Wielkiego Piątku - adoracja Krzyża. Po ceremoniach liturgicznych przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz.    23.00.  0 godzinie 20.30 Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie przy Małym Kościele. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.


Wielka Sobota
- Wigilia Zmartwychwstania Pańskiego. Adoracja przy Grobie Pańskim w Małym Kościele rozpoczyna się o godz. 7.00. Na godz. 8.00 zapraszamy na uroczystą Jutrznię Wielkiej Soboty. Uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00 W czasie liturgii Wigilii Paschalnej: poświęcenie nowego ognia, śpiew Orędzia Paschalnego, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Na powyższą celebrację przynosimy koniecznie do kościoła świece - gromnice.  Poświęcenie pokarmów na stół Wielkanocny w Wielką Sobotę w Sanktuarium od godz. 10.00 do 14.00 .
Na wioskach według następującego porządku; 
10:00  -  MOSZYCE,  10:20  -  GOLA MAŁA,  10:40  -  OLSZÓWKA,  11:00 – TRZY CHAŁUPY, 11:30 - LEŚNE DOMY,   11:45 - BRODOWCE,   12:00 – OSIEDLE KOŁO KRZYŻA, 12:15 - OSIEDLE KOŁO KAPLICZKI, 12.30 - DĄBROWA.
09:30 - GOLA WIELKA,  10:00 - CHEŁSTÓWEK,  10:15 - CHEŁSTÓW, 
10:30 - SĄDROŻYCE,  10:45 - PAWEŁKI,  11:00 - DROGOSZOWICE, 
11:15    -     SOSNÓWKA,   11:30   -   SOSNÓWKA KOLONIA.   

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Uroczysta procesja Rezurekcyjna o godz. 6.00.  Zapraszamy wiernych do niesienia figury Zmartwychwstałego,  baldachimu, sztandarów.  W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie Mszy św. o godz. 07:00 a pozostałe Msze  św. w Pierwszy i Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych według niedzielnego rozkładu. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego  i  w Poniedziałek Wielkanocny Msza św. w Chełstowie o godz. 11:00. 
8.    Prosimy o pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu tych szczególnych dni. Ministrantów i lektorów prosimy o służbę przy ołtarzu, Straż Maryjną, panów i panie do niesienia sztandarów, katechetów i poszczególne grupy parafialne do przygotowania adoracji w „Ciemnicy” i „Grobie Pańskim”, strażaków do warty honorowej w „Grobie Pańskim” i niesienia baldachimu oraz chór parafialny Rapsodia do uświetnienia tych dni swoim śpiewem. 

9.    Od poniedziałku nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu
w małym kościele aż do odwołania. Kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałek
i środę Wielkiego Tygodnia w normalnych godzinach, natomiast w Wielki Piątek będzie nieczynna.

10.    Sakrament pokuty i pojednania (spowiedź) sprawowany będzie w Wielki Poniedziałek,  Wtorek i Środę w czasie każdej Mszy św. rano i wieczorem. Natomiast w Wielki Czwartek do południa od 08:00 do 10:00 i po południu od 17:00 do Mszy Wieczerzy Pańskiej, Wielki Piątek od 08:00 do 10:00  i po południu od 16:00 do liturgicznej adoracji krzyża i w Wielką Sobotę od 08:00 do 14:00 (mały kościół).

11.    W czasie Triduum Paschalnego i Świąt nie będzie Apelu Maryjnego.

12.    Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest pod chórem.
Jest nowy numer Opiekuna.

13.    W minionym tygodniu z grona parafian odeszli  do wieczności śp. Władysław Skrzyński, Henryk Przybylski, Eugeniusz Szymański.   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...                                                                                                  

14.    Wszystkim Parafianom w okresie Wielkiego Tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki naszej Twardogórskiej Pani oraz zapraszamy do udziału w liturgii tych świętych dni.

Ks. Krzysztof Bucyk  SDB