NIEDZIELA PRZENAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY.

NIEDZIELA PRZENAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 22. 05. 2016 r.

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA MATKI BOŻEJ WSPOMOŻENIA WIERNYCH

1.    Rozpoczynamy nowy tydzień. W liturgii wspominamy:

WE WTOREKUroczystość NMP Wspomożenia Wiernych
W CZWARTEK –  Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

2.    Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Odpustowa w naszej parafii, która jest okazją do wyrażenia Bogu naszej wdzięczności za dar Wspomożycielki Wiernych. Polecajmy Dobremu Bogu za Jej pośrednictwem wszystkie nasze potrzeby i pragnienia, radości
i smutki, prosząc o dalszą opiekę i orędownictwo. Uroczystej Sumie Odpustowej o godz. 12:00 przewodniczył będzie Ks. Alfred Leja SDB, Inspektor Wrocławskiej Inspektorii Salezjanów. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania.

3.    Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Przenajświętszej to Święto Patronalne naszych Sióstr Opatrzności Bożej i młodzieży należącej do Ruchu Opatrzności Bożej. Siostrom z okazji Ich święta składamy serdeczne życzenia wielu łask od Boga i odwagi w codziennym zawierzaniu Bożej Opatrzności. Dziękujemy też za ich pracę i świadectwo życia w naszej parafii.

4.    Liturgiczne wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych przypada we wtorek
24 maja. Pragniemy w tym dniu uczcić Maryję Wspomożycielkę Wiernych wieczornym nabożeństwem, czuwaniem i modlitwą. Rozpoczniemy to czuwanie o godz. 19:00 modlitwą różańcową, adoracją Najświętszego  Sakramentu i procesją Maryjną. Następnie o godz. 20:00 będzie  Msza św. koncelebrowana w intencji naszej Ojczyzny, parafii oraz za Pasterzy Kościoła. Czuwanie to poprowadzą parafianie z Bukowic, którzy przybędą do tronu Wspomożycielki ze swoimi duszpasterzami.  W czasie tego czuwania będzie okazja do spowiedzi. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5.    Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30. Środowa nowenna
do Wspomożycielki będzie w czasie majówki.

6.    Taca inwestycyjna w minioną niedzielę wyniosła 10.250;- złotych (taca + koperty). Składam serdeczne podziękowanie za Waszą ofiarność.

7.    W poniedziałek 23 maja, po Mszy św. wieczornej o godz. 18:30 odbędzie się
w Sanktuarium, zebranie organizacyjne dla rodziców gimnazjalistów klas trzecich, którzy
w tym roku przyjmą sakrament Bierzmowania.

8.    W czwartek 26 maja przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, popularnie nazywaną Bożym Ciałem. Msze święte w tym dniu
w Sanktuarium o godz. 07:00, 08:30, 10:00 i 18:00. Po Mszy św. o godz. 10:00 wyruszymy w procesji Eucharystycznej na ulice naszego miasta. Trasa procesji będzie ulicami: Ogrodową, Rondem, Długą, Dąbrowskiego przez Rynek i Ratuszową. Ołtarze będą  na ulicy Ogrodowej przy bloku nr 9, przy garażach na wprost Rzemieślnika, na Długiej i na Rynku. Prosimy o przygotowanie ołtarzy i udekorowanie trasy procesji. Zapraszamy do udziału Poczty sztandarowe, Rodzinę Różańcową, Liturgiczną Służbę, dzieci komunijne i rocznicowe do sypania kwiatów i niesienia poduszek, naszych Strażaków, Straż Maryjną, chór parafialny „Rapsodia”, i wszystkich parafian do wspólnej modlitwy i zaangażowania. Przez całą oktawę będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii w procesji wokół Sanktuarium, która będzie na zakończenie nabożeństwa majowego.

W oktawie również będą odprawiane tradycyjnie Masze święte na wioskach naszej parafii według następującego porządku: w piątek 27 maja o godz.19:30 – Gola Wielka i Gola Mała. W poniedziałek 30 maja godz. 19:30 – Sądrożyce, Drogoszowice i Sosnówka. We wtorek
31 maja
o godz. 19:30 – Osiedle Twardogóra i Dąbrowa. W środę 01 czerwca godz. 19:30 Chełstówek oraz Leśne Domy  razem z  Brodowcami. W czwartek 02 czerwca o godz. 19:30 – Moszyce, Olszówka razem z Trzema Chałupami i Chełstów. Prosimy o przygotowanie miejsca do odprawiania Mszy świętej i o przyjazd po kapłana około godz. 19:00. Próba dla dzieci, które chcą sypać kwiaty na procesji, będzie we wtorek 24 maja o godz. 17:00 przy Sanktuarium.

9.    W nowym tygodniu życzymy Wam - Drodzy Parafianie przybyłym Gościom
i Pielgrzymom, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej Twardogórskiej Wspomożycielki.

Ks. Ryszard Jeleń sdb