1.    W liturgii Kościoła w nowym tygodniu wspominamy:
W ŚRODĘ - Uroczystość Matki Bożej Wspomożenia Wiernych
W PIĄTEK - św. Filipa Neri

2.    Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30. Nowenna środowa
do Wspomożycielki w czasie nabożeństwa majowego.

3.    W dzisiejszą niedzielę taca inwestycyjna. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

4.    Osoby głuchonieme zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 15:00 w małym kościele.

5.    W dzisiejszą niedzielę  o godz. 16:00 w naszej Bazylice odbędzie się uroczysty koncert „FATIMA” z okazji 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie. Koncert ten objęty jest patronatem Ordynariusza Diecezji Kaliskiej, JE ks. Bpa Edwarda Janiaka. Organizatorem Koncertu jest Stowarzyszenie św. Magdaleny. Gmina Twardogóra współfinansuje ten koncert. Zapraszamy do udziału w tym znamienitym wydarzeniu. Informacje o koncercie na plakatach a na stole pod chórem wyłożone są zaproszenia. Msza św. wieczorna będzie dzisiaj w małym kościele.

6.    Spotkanie Straży Maryjnej we wtorek o godz. 19:00 w domu katechetycznym.

7.    W środę 24 maja przypada liturgiczne wspomnienie Wspomożycielki Wiernych. Pragniemy również w tym dniu uczcić Maryję Wspomożycielkę Wiernych wieczornym nabożeństwem, czuwaniem i modlitwą. Rozpoczniemy to czuwanie o godz. 19:00 modlitwą różańcową, adoracją Najświętszego  Sakramentu i procesją Maryjną ze świecami. Następnie o godz. 20:00 będzie  Msza św. koncelebrowana w intencji naszej Ojczyzny, parafii oraz za Pasterzy Kościoła. Czuwanie to poprowadzą parafianie z Bukowic, którzy przybędą do tronu Wspomożycielki ze swoimi duszpasterzami.  W czasie tego czuwania będzie okazja do spowiedzi. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8.    W przyszłą niedzielę 28 maja, Uroczystość Odpustowa w naszej parafii ku czci Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych oraz Prymicje naszego parafianina. Uroczystej Sumie Odpustowej o godz. 13:00 przewodniczył będzie ks. Przemysław Przyślak - neoprezbiter. O godz. 12:45 przed domem katechetycznym nastąpi szczególny moment błogosławieństwa, którego udzielą rodzice swemu synowi, na początku drogi kapłańskiej. Następnie w procesji przejdziemy do Sanktuarium. Zapraszamy wszystkich parafian na tę uroczystość. Szczególnie zapraszamy dzieci, liturgiczną służbę, Straż Maryjną, Rodzinę Różańcową, chór parafialny Rapsodia, poczty sztandarowe. Niech dzień Odpustu będzie świętem całej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9.    W piątek 26 maja Dzień Matki. Polecajmy przez przyczynę Wspomożycielki nasze mamy. Dla żyjących prośmy o Boże błogosławieństwo a dla zmarłych  o dar nieba.

10.    W przyszłą niedzielę z racji Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego, odpust w małym kościele. Suma Odpustowa i procesja o godz. 07:00.

11.    Gimnazjalistów z klas trzecich zapraszamy na próby śpiewu i ceremonii przed Bierzmowaniem we wtorek i czwartek o godz. 19:00 w Sanktuarium.

12.    Są wolne miejsca na pielgrzymkę do Medjugorie w pierwszej połowie lipca. Więcej informacji w kancelarii parafialnej.

13.    Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stole pod chórem.
Jest nowy numer Opiekuna w którym znajdziemy obszerny artykuł o naszym Sanktuarium.

14.    W nowym tygodniu życzymy Wam - Drodzy Parafianie i wszystkim przybyłym Gościom, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej Twardogórskiej Wspomożycielki.

Ks. Ryszard Jeleń SDB