XXXII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO  10. 11. 2019 r.

1.    Jutro obchodzimy 101 rocznicę odzyskania Niepodległości. O godz. 10.00 w naszej Bazylice Mniejszej Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny i mieszkańców gminy Twardogóra. Następnie przemarsz do Rynku z honorową asystą, złożenie kwiatów pod pamiątkową tablicą Niepodległości, występ Wrocławskiego 10 pułku Dowodzenia, okolicznościowe przemówienia i pokaz zabytkowego i współczesnego sprzętu wojskowego. O godz. 17.00 koncert Łódzkiej Orkiestry Muzyki Filmowej  w hali Gosiru.

2.    Od jutra 11 listopada aż do odwołania, Msza św. o godz. 06:30 będzie odprawiana w Sanktuarium. W małym kościele będzie jedynie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Od jutra również Apel Maryjny w środę, sobotę i niedzielę będzie bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej.

3.    Rozpoczynamy nowy tydzień. W liturgii wspominamy:
W PONIEDZIAŁEK – św. Marcina z Tours
WE WTOREK – św. Jozafata
W ŚRODĘ – Pierwszych Polskich Męczenników

4.    W miesiącu listopadzie zapraszamy do wspólnotowej modlitwy za naszych Drogich Zmarłych. Codziennie o godz. 17:15  odmawiamy różaniec z Wypominkami.

5.    Zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do sakramentu bierzmowania na spotkanie formacyjne w piątek 15 listopada o godz. 19.30 w sali Oratorium.

6.    W przyszłą niedzielę w Sanktuarium o godz. 16:00 Msza św. dla osób głuchoniemych.

7.    W przyszłą niedzielę taca niedzielna przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.

8.    Zapraszamy rodziców, wychowawców i zainteresowanych na warsztaty o naturalnym planowaniu rodziny oraz zaburzeniach sensorycznych dzieci i młodzieży, które poprowadzi nauczyciel NPR, pedagog specjalny i terapeuta integracji sensorycznej. Odbędą się one w niedzielę 17 listopada w godzinach 14-18 w Oratorium. Szczegóły na plakatach.

9.    W sobotę 30.11. br. organizujemy Andrzejki dla par, szczególnie młodych małżeństw i rodziców dzieci biorących udział w życiu Parafii i Oratorium. Rozpoczniemy je o godz. 20.00 w sali Jana Bosko w Oratorium. Zabawę poprowadzi DJ Muzula. Koszt: 150 zł od pary. Zapisy u ks. Jacka.

10.    Prasa katolicka wyłożona jest na stole pod chórem. W zakrystii można nabyć kalendarz diecezjalny na nowy 2020 rok w cenie 6;- złotych– jest to cegiełka na Seminarium Diecezjalne w Kaliszu.

11.    Na nowy tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa i matczynej opieki Twardogórskiej Wspomożycielki.

12.     W minionym tygodniu z grona parafian odeszli do wieczności: śp. Kamil i Paulina Cyganowscy  i Jan Orlikowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Krzysztof Bucyk  sdb