1.    W nowym tygodniu przypadają następujące wspomnienia w liturgii:

WE WTOREK – święto świętego Stanisława Kostki
W CZWARTEK – św. Andrzeja Kim i Towarzyszy
W PIĄTEK – święto św. Mateusza

2.    Dzisiaj taca inwestycyjna z racji trzeciej niedzieli miesiąca.

3.    Osoby głuchonieme zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 16:00.

4.    Zapraszamy do udziału w XIV Dekanalnej Pieszej Pielgrzymce
z Międzyborza do Twardogóry. Pielgrzymka będzie w czwartek 20 września. Chętni do udziału w pielgrzymce spotykają się przy mały kościele w Twardogórze
o godz. 07:00, gdzie będzie podstawiony autokar, który przewiezie pielgrzymów do Międzyborza. Po przyjściu pielgrzymów do Sanktuarium Msza św. około godz. 15:00. Ta kolejna rocznica niech będzie dla nas okazją by podziękować Bogu za wielki dar Wspomożycielki.

5.    Od 22 września (sobota) rozpoczniemy jesienny cykl katechez przedmałżeńskich. Spotkania odbywać się będą w soboty o godz. 19:00 w Domu Katechetycznym.

6.    W niedzielę 23 września przypada całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu
w naszej parafii. Zapraszamy na chwilę osobistej modlitwy do małego kościoła. Również w niedzielę 23 września po wieczornej mszy św. o godz. 19.00 Pan Burmistrz Zbigniew Potyrała wraz z Ks. Proboszczem z okazji 23 rocznicy koronacji Figury Naszej Wspomozycielki zapraszają na koncert, w którym wystąpią Oleśnicki Chór Kameralny Appassionata wraz z Chórem Rapsiodia z Twardogóry. Serdecznie zapraszamy.

7.    Zapraszamy chłopców do Służby Liturgicznej.   Zapisy po każdej Mszy Świętej w zakrystii u ks. Jacka . Zbiórki Służby liturgicznej odbywają się w Salce Ministranckiej w czwartki o godz. 16.30 kandydaci na ministrantów, o godz. 17.00 ministranci, o godz. 19.00 lektorzy.

8.     Przy wyjściu z kościoła można nabyć kalendarz diecezjalny na nowy 2019 rok w cenie 6; złotych. Dochód ze sprzedaży kalendarzy przeznaczony jest na Seminarium Diecezjalne w Kaliszu.  Posiadamy 400 sztuk kalendarzy z których nie mamy zwrotów dlatego bardzo serdecznie zachęcamy wiernych o ich nabywanie.

9.    W nowym tygodniu niech nam towarzyszy Boże błogosławieństwo i opieka Wspomożycielki.

10.    W minionym tygodniu z grona parafian odszedł do wieczności: śp. Dariusz WIELIS             Wieczny odpoczynek racz  mu dać Panie...

Ks. Krzysztof Bucyk SDB