XXVI Niedziela okresu zwykłego 28.09. 2014 r.

1.    W nowym tygodniu przypadają następujące wspomnienia w liturgii:
W PONIEDZIAŁEK – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
WE WTOREK – św. Hieronima
W ŚRODĘ – św. Teresy od Dzieciątka Jezus
W CZWARTEK – św. Aniołów Stróżów
W SOBOTĘ – św. Franciszka z Asyżu

2.    Rozpoczynamy od środy miesiąc październik, w którym czcimy w sposób szczególny Matkę Najświętszą, jako Królową Różańca Świętego i rozważamy tajemnice różańcowe. Zapraszamy dzieci i młodzież na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 16:30  a dorosłych codziennie o godz. 17:15. Dla dzieci są przygotowane kontrolki różańcowe i okolicznościowe pamiątki.

3.    Taca inwestycyjna w minioną niedzielę wyniosła 6500;- złotych (taca + koperty) a na KUL zebraliśmy do puszek 1130;- złotych. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

4.    W tym tygodniu przypada I – czwartek, I – piątek i I - sobota miesiąca. Wynagradzać będziemy Bożemu Sercu  i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i zniewagi. Spowiedź
w I – piątek dla dorosłych na każdej Mszy św. a dla dzieci od godz. 16:00. Młodzież zapraszamy na spowiedź i Mszę świętą o godz. 19:00. W Chełstowie Msza św. o godz. 17:00 a wcześniej okazja do spowiedzi. W piątek do południa odwiedzimy też naszych chorych z posługą sakramentalną.
W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 07:00 spotkanie Rodziny Różańcowej.

5.    W sobotę 04 października będziemy gościć w naszym Sanktuarium Salezjanów
z Inspektorii Wrocławskiej wraz z Rodzicami oraz Salezjanów Współpracowników. Jest to Inspektorialny Dzień Wdzięczności. Uroczysta Msza św. o godz. 11:00 w Bazylice. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6.    Parafialna pielgrzymka do Krzeszowa zostaje odwołana a na sobotę 11 października planujemy wyjazd na Jasną Górę i do Gidel. Koszt wyjazdu 55;- złotych. Zapisy w kancelarii lub
u p. Moniki Król. Osoby zapisane do Krzeszowa mogą odebrać wniesioną opłatę lub potwierdzić swój wyjazd na Jasną Górę.

7.    Zapraszamy w szeregi ministrantów chłopców z klas trzecich i starszych. Zbiórka dla chętnych  w środę o godz. 16:00 w domu katechetycznym.

8.    Codziennie na godz. 15:00 zapraszamy do małego kościoła na wspólną modlitwę – Koronkę do Bożego Miłosierdzia, w której polecać będziemy sprawy nasze osobiste i całej wspólnoty parafialnej i na codzienny Apel Maryjny o godz. 21:00 do Sanktuarium.
W każdą środę zapraszamy o godz. 18:00 na Mszę św. i Nowennę do Wspomożycielki oraz zachęcamy do wypisywania osobistych próśb i podziękowań.

9.    Prasa katolicka wyłożona jest na stole pod chórem. W zakrystii jest do nabycia kalendarz diecezjalny na nowy 2015 rok w cenie 5; złotych, który przy wyjściu z kościoła rozprowadzają również ministranci i młodzież.

10.    W nowym tygodniu niech nam towarzyszy Boże błogosławieństwo i opieka Wspomożycielki – Twardogórskiej Pani.

11.    W minionym tygodniu z grona parafian odeszła  do wieczności: śp. Daniela Kasprzyk.        Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

ks. Ryszard Jeleń sdb