1.    W nowym tygodniu wspominamy w liturgii:

W PONIEDZIAŁEK – wspomnienie św. Bernarda, opata
WE WTOREK – wspomnienie św. Piusa X, papieża
W ŚRODĘ – N M P  Królowej
W PIĄTEK –  święto św. Bartłomieja Apostoła

2.    W czasie wakacji nie ma Mszy świętej niedzielnej o godzinie 13:00.

3.    Dzisiejsza taca inwestycyjna przeznaczona jest na remont naszej świątyni.

4.    W piątek 24 sierpnia, przypada miesięczne wspomnienie Wspomożycielki. Pragniemy uczcić Maryję Wspomożycielkę Wiernych wieczornym nabożeństwem, czuwaniem
i modlitwą. Rozpoczniemy to czuwanie o godz. 19:00 modlitwą różańcową, adoracją Najświętszego  Sakramentu i procesją Maryjną. Następnie o godz. 20:00 będzie  Msza św. koncelebrowana w intencji naszej Ojczyzny, parafii oraz za Pasterzy Kościoła.
W sposób szczególny będą się z nami modlić w tym dniu parafianie z Goszcza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5.    W sobotę 25 sierpnia przeżywać będziemy w Goszczu Gminne Dożynki. To wspólne świętowanie rozpoczniemy od polowej Mszy św. dziękczynnej za tegoroczne zbiory o godz. 15:00 na terenie kompleksu pałacowo-parkowego. Modlić się będziemy w intencji mieszkańców Gminy Twardogóra a szczególnie za rolników, działkowców i pszczelarzy. Serdecznie zapraszamy  do udziału w tym wspólnym dziękczynieniu i świętowaniu.

6.    W niedzielę 02 września odpust ku czci św. Idziego w kościele filialnym
w Chełstowie. Sumie Odpustowej o godz. 12:00 będzie przewodniczył i homilię wygłosi
ks. Krzysztof Smardzewski – wikariusz parafii. Zapraszamy serdecznie parafian oraz gości do wspólnego świętowania. Również w tym dniu poświęcenie pojazdów i modlitwa za kierowców.

7.    W minionym tygodniu z grona parafian odszedł do wieczności: śp. Czesław Prymas.  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

8.    W nowym tygodniu niech Wam towarzyszy Boże błogosławieństwo i opieka Twardogórskiej Pani.

ks. Krzysztof Bucyk SDB