1.    Rozpoczynamy nowy tydzień. W liturgii wspominamy:
W ŚRODĘ – święto św. Franciszka Salezego – Patrona Zgromadzenia
Salezjańskiego
W CZWARTEK – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła
W  PIĄTEK – św. Tymoteusza i Tytusa

2.    W dzisiejszą niedzielę taca inwestycyjna.  Bóg zapłać za ofiary.

3.    Dziś Dzień Babci a w poniedziałek 22 stycznia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

4.    We wtorek 23 stycznia, zakończymy w naszej parafii Wizytę Duszpasterską, zwaną popularnie Kolędą. Dziękujemy Wam - Drodzy Parafianie, za życzliwe przyjęcie kapłanów, wspólną modlitwę, rozmowę i ofiary, które złożyliście przy tej okazji. Jeśli ktoś jeszcze pragnie przyjąć kapłana z wizytą kolędową to proszę o zgłoszenie w kancelarii lub po Mszy Świętej.

5.    W środę 24 stycznia przypada miesięczne wspomnienie Wspomożycielki. W tym dniu
w sposób szczególny pragniemy uczcić Maryję Wspomożycielkę Wiernych wieczornym nabożeństwem, czuwaniem i modlitwą. Rozpoczniemy to czuwanie o godz. 19:00 modlitwą różańcową i adoracją Najświętszego Sakramentu. Następnie Msza św. w intencji naszej Ojczyzny, parafii oraz za Pasterzy Kościoła.

6.    W czasie Kolędy ministranci w naszych domach zostawiali kartki na Daninę Diecezjalną, którą wspieramy funkcjonowanie naszej Diecezji i jej poszczególnych struktur takich jak: kuria, seminarium duchowne, dom księży emerytów. Prosimy o zwrot tych kartek z dobrowolną ofiarą do końca miesiąca kwietnia, jeżeli nam na to pozwala nasza sytuacja materialna i dziękujemy za troskę o naszą Diecezję Kaliską, której cząstkę stanowimy.

7.    Zakończyliśmy tygodniowe ferie zimowe dla dzieci ze szkół podstawowych w naszym Oratorium, w których uczestniczyło 195 dzieci i 40 młodzieży z naszego miasta. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim Dobrodziejom, którzy wsparli tę akcję oraz Wam - Drodzy Parafianie. Słowa szczególnej wdzięczności kierujemy pod adresem Siostry Adrii, Animatorów, Salezjanek Współpracownic oraz ks. Adama i Jacka którzy byli organizatorami zimowiska. O wszystkich wspierających dzieło młodzieżowe w naszej parafii pamiętamy w modlitwie. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na półkolonie 2 378 zł. Bóg zapłać.

8.    Ogłoszenie z poza parafii. We wtorek o godz. 11.00 w sali parafialnej w ramach Ogólnopolskiej akcji „zadbaj o zdrowie”. Fima Medikus zaprasza na bezpłatne spotkanie dotyczące leczenia stawów, kręgosłupa, nadciśnienia, cukrzycy, żylaków i alergi. Więcej informacji na ulotkach.

9.    W minionym tygodniu z grona parafian odszedł  do wieczności śp. Stanisław Sójka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Ks. Krzysztof Bucyk  SDB