XIII Niedziela Okresu Zwykłego 28. 06. 2015  r.

1.    W nowym tygodniu przypadają następujące wspomnienia w liturgii:
W PONIEDZIAŁEK – Uroczystość świętych Apostołów Piotra I Pawła
W PIĄTEK --  święto św. Tomasza Apostoła

2.    Taca inwestycyjna w minioną niedzielę wyniosła 6000;- (taca + koperty). Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

3.    Osoby głuchonieme zapraszamy w dniu dzisiejszym na Mszę św.  o godz. 15:00
w Sanktuarium.

4.    Dzieci zapraszamy na półkolonie letnie do Oratorium od poniedziałku 29 czerwca
w godz. od 09:00 do 15:00. W dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła zbierać będziemy do puszek dobrowolne ofiary, przeznaczone na organizację wypoczynku letniego dla dzieci pozostających w mieście. Prosimy o wsparcie tego dzieła.

5.     Przypominamy dzieciom, młodzieży i dorosłym o codziennej modlitwie, niedzielnej Mszy św. i godnym, chrześcijańskim życiu w czasie wakacji.

6.    Organizowana jest pielgrzymka  Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę w niedzielę
12 lipca. Koszt 40;- złotych, wyjazd o godz. 06:00, zbiórka przy małym kościele. Zapisy
i szczegółowe informacje u p. Krystyny Dynowskiej lub w kancelarii parafialnej.

7.    Spotkanie organizacyjne przed wyjazdem do Medjugorie,  będzie w poniedziałek
29 czerwca o godz. 19:00  w domu katechetycznym.

8.    W tym tygodniu przypada I – czwartek, I – piątek i I – sobota miesiąca. Modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii oraz będziemy wynagradzać Bożemu Sercu i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i zniewagi. Spowiedź
w I - piątek na każdej Mszy św. W Chełstowie Msza św. o godz. 17:00. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy dopiero we wrześniu.

9.    W czasie wakacji w miesiącu lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. niedzielnej o godz. 13:00. Również kancelaria parafialna czynna jest w zmienionych godzinach: w poniedziałek do południa od godz. 09:00 do 11:00 oraz w piątek do południa od godz. 09:00 do 11:00
i po południu od 15:00 do 17:00. W nagłych przypadkach jak wezwanie do chorego czy formalności związane z pogrzebem, również poza godzinami urzędowania.

10.    W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Andrzeja Parusińskiego, który pracuje na Ukrainie. Ks. Misjonarz będzie głosił Słowo Boże i zbierał do puszek dobrowolne ofiary na budowę kościoła. Wesprzyjmy to dzieło naszą modlitwą i ofiarą.

11.    Codziennie na godz. 15:00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia
w małym kościele i na Apel Maryjny o godz. 21:00 w Sanktuarium.

12.     Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stole pod chórem.

13.    W nowym tygodniu życzymy dzieciom i młodzieży bezpiecznego wypoczynku
a wszystkim, wielu łask Bożych i opieki Twardogórskiej Wspomożycielki.

Ks. Ryszard Jeleń SDB