XXII Niedziela okresu zwykłego31.08. 2014 r.

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

1.    W nowym tygodniu wspominamy w liturgii:
W PONIEDZIAŁEK - bł. Bronisławy
W ŚRODĘ - św. Grzegorza Wielkiego papieża i Doktora Kościoła

2.    Kończymy czas wakacyjnego odpoczynku. W poniedziałek 01 września rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Rozpocznijmy ten czas z Bożym błogosławieństwem. Zapraszamy uczniów szkół podstawowych na Mszę św. o godz. 08:00
a na godz. 09:30 zapraszamy gimnazjalistów, wraz z rodzicami i nauczycielami.

3.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz wynagradzać Bożemu Sercu i Niepokalanemu Sercu Maryi  za grzechy i zniewagi. Okazja do spowiedzi dla dorosłych w pierwszy piątek na każdej Mszy świętej. Dzieci zapraszamy do spowiedzi od godz. 16:30 a młodzież zapraszamy na Mszę św. o godz. 19:00, na której będzie okazja do spowiedzi miesięcznej. W Chełstowie Msza św. o godz. 17:00. Po wakacyjnej przerwie wznowimy odwiedziny naszych chorych z posługą sakramentalną w pierwszy  piątek miesiąca do południa. Jeżeli mamy w naszych rodzinach chorych, którzy pragną korzystać w ciągu roku szkolnego z comiesięcznej posługi kapłana, to takie osoby prosimy zgłaszać
w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

4.    Od soboty 06 września rozpoczniemy jesienny cykl katechez przedmałżeńskich. Spotkania odbywać się będą w soboty o godz. 19:00 w Domu Katechetycznym.

5.    W przyszłą niedzielę 07 września  nie będzie jeszcze  Mszy św. o godz. 13:00, gdyż
w tym dniu przeżywamy Odpust ku czci św. Idziego w kościele filialnym w Chełstowie. Sumie Odpustowej o godz. 12:00 będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. Piotr Wesołowski, proboszcz parafii św. Mateusza Apostoła w Drołtowicach. Tradycyjnie w tym dniu poświęcimy samochody, rowery i inne pojazdy mechaniczne, polecając opiece św. Krzysztofa i św. Idziego wszystkich kierowców i podróżujących. O godz. 11:00 wyruszy spod małego kościoła piesza pielgrzymka do Chełstowa na uroczystości odpustowe. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian oraz gości na to szczególne świętowanie a mieszkańców Chełstowa i Chełstówka prosimy o przygotowanie świątyni i placu przy kościele na te uroczystości.

6.    Katechetów naszej parafii zapraszamy na spotkanie organizacyjne w poniedziałek
01 września o godz. 19:00 na plebanii.

7.    W zakrystii   można nabyć kalendarz diecezjalny na 2015 rok w cenie 5 zł.
Na wioskach naszej parafii kalendarze rozprowadza dk. Marcin Humeniuk.

8.    W nowym tygodniu życzymy Wam - Drodzy Parafianie i wszystkim przybyłym Gościom, wszelkiego dobra i Bożego błogosławieństwa a dzieciom i młodzieży zapału do nauki w nowym roku szkolnym.

9.    W minionym tygodniu z grona parafian odeszli do wieczności: śp. Zdzisław Nowacki
i Ryszard Diakowski.       Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...


ks. Ryszard Jeleń SDB
proboszcz