XXIX Niedziela okresu zwykłego 19.10. 2014 r.

1.    W nowym tygodniu przypadają następujące wspomnienia w liturgii:
W PONIEDZIAŁEK – św. Jana Kantego
WE WTOREK – bł. Jakuba Strzemię
W ŚRODĘ – św. Jana Pawła II

2.    Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna tydzień modlitw
za misje i misjonarzy. Na zakończenie tygodnia Misyjnego w przyszłą niedzielę
26 października będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej grupę misyjną
z Salezjańskiego Centrum Misyjnego z Warszawy oraz w tym dniu nasza parafianka, Magdalena Piórek otrzyma krzyż misyjny, jako świecka misjonarka, która udaje się na misje do Palestyny. W tym dniu będziemy zbierać do puszek dobrowolne ofiary na misje.

3.    Zapraszamy dzieci i młodzież na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku
o godz. 16:30  a dorosłych codziennie o godz. 17:15.

4.    W dzisiejszą niedzielę taca inwestycyjna przeznaczona na zakup nowego pieca C. O. do Sanktuarium. W minioną niedzielę na fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia, zebraliśmy do puszek 2650;- złotych. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

5.    W środę wspominamy w liturgii świętego Jana Pawła II. Zapraszamy w tym dniu na wieczorną Mszę św. oraz na Apel Maryjny o godz. 21:00.

6.    Młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania, przypominamy o spotkaniach formacyjnych w tym tygodniu.

7.    Osoby głuchonieme zapraszamy dzisiaj, na Mszę św. o godz.15: 00.

8.    Parafialna Caritas informuje, że w poniedziałek w godzinach od 11:00 do 16:00 wydawane będą jabłka dla rodzin, które korzystają z pomocy charytatywnej.

9.    W piątek 24 października przypada miesięczne wspomnienie Wspomożycielki.
W tym dniu  w sposób szczególny pragniemy uczcić Maryję Wspomożycielkę Wiernych wieczornym nabożeństwem, czuwaniem i modlitwą. Rozpoczniemy to czuwanie o godz. 19:00 modlitwą różańcową i adoracją Najświętszego Sakramentu. Następnie będzie procesja Maryjna wokół Sanktuarium, na którą przynosimy świece, a po niej Msza św. koncelebrowana w intencji naszej Ojczyzny, parafii oraz za Pasterzy Kościoła. W czasie tego czuwania będzie okazja do spowiedzi. Zapraszamy serdecznie do udziału w tym dziękczynieniu a razem z nami będą się modlić parafianie z Kuźnicy Czeszyckiej.

10.    Na stole pod chórem wyłożone są kartki na Wypominki, na których wypisujemy imiona naszych zmarłych, za których będziemy się modlić w miesiącu listopadzie. Wypisane kartki oddajemy w zakrystii lub kancelarii. Dziękujemy za ofiary, składane przy tej okazji.

11.    Prasa katolicka wyłożona jest na stole pod chórem. W zakrystii jest do nabycia kalendarz diecezjalny na nowy 2015 rok w cenie 5;- złotych.

12.    W nowym tygodniu niech nam Bóg błogosławi a Wspomożycielka strzeże od wszelkiego zła i niebezpieczeństw.

13.    W minionym tygodniu z grona parafian odszedł do wieczności: śp. Zbigniew Zajdler.      Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

ks. Ryszard Jeleń sdb