V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 15.03.2015 r.

Ogłoszenia  parafialne

1.    W liturgii Kościoła w nowym tygodniu przypada:
W ŚRODĘ – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

2. Od dzisiejszej  niedzieli rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Witamy serdecznie Księdza Rekolekcjonistę, ks. Pawła Kajla – Salezjanina. Skorzystajmy z tego czasu refleksji i zadumy nad Słowem Bożym i odprawmy dobrą spowiedź przedświąteczną. W czasie rekolekcji (poniedziałek i środa) kancelaria parafialna będzie nieczynna. (Odczytać rozkład)

3. Taca inwestycyjna w minioną niedzielę wyniosła 6100; - złotych (taca + koperty). Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

4. Parafialny zespół Caritas w minioną niedzielę przy wyjściu z kościoła zebrał
do puszek 2200;- złotych, na potrzeby ubogich naszej wspólnoty parafialnej. Z tych ofiar przygotowane zostaną paczki żywnościowe jako pomoc świąteczna dla potrzebujących.
Jak co roku zbierana jest żywność w naszych sklepach GS-u i sklepie EKO. Podzielmy
się z potrzebującymi.

5.    W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga krzyżowa
dla dorosłych w każdy piątek, rano po Mszy św. o godz. 08:30 i wieczorem o godz. 17:30.
Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 16:30, a dla młodzieży o godz. 19:00. Gorzkie Żale
z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:00. Taca z Gorzkich Żali oraz ofiary z puszki pod chórem przeznaczone będą na kwiaty do „Bożego Grobu” i na dekoracje świąteczne.

6.    W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dzień obrony i świętości życia. Módlmy się, aby w naszej Ojczyźnie życie było szanowane od poczęcia do naturalnej śmierci.

7.    Przyszła niedziela, to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Przynosimy ze sobą
do kościoła palmy, które będą poświęcone na każdej Mszy świętej. Procesja z palmami
na Mszy św. o godz. 11:30. Dzieci i dorosłych prosimy o zgromadzenie się o godz. 11:15
przy małym kościele. Młodzież zapraszamy do udziału w corocznym spotkaniu na Górze Krzyża.
Autokar będzie podstawiony o godz. 11:30 przy małym kościele. W tym dniu młodzież oratoryjna będzie rozprowadzać palmy przed kościołem.

8.    Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na próbę śpiewu i ceremonii w czwartek
o godz. 19:OO w Sanktuarium.

9.    Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, których dzieci otrzymają Chrzest święty
w Poniedziałek Wielkanocny, będzie w piątek 27 marca o godz. 19:00 w salce domu katechetycznego.

10.     Panów Rzemieślników naszego miasta, prosimy o pomoc w budowaniu dekoracji „Bożego Grobu”  w sobotę 28 marca od godz. 10:00.

11.     W tygodniu rekolekcyjnej zadumy, życzymy Wam - Drodzy Parafianie, wszelkiego dobra
i opieki Wspomożycielki oraz zapraszamy do udziału w rekolekcjach.

12.    W minionym tygodniu z grona parafian odeszła do wieczności śp. Stanisława
Wojciechowska - Początek.     Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Ks. Ryszard Jeleń SDB