III NIEDZIELA WIELKANOCNA   19. 04. 2015  r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

1.    Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Polskim Kościele jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna VII Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Nawracajcie się i wierzcie
w Ewangelię”. Może warto zapytać się przy tej okazji o nasz osobisty kontakt ze Słowem Bożym. Czy posiadamy i czytamy Biblię?  Czy ma Ona w naszym domu swoje miejsce?

2.    Dzisiaj taca inwestycyjna. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

3.    Osoby głuchonieme zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 15:00 w Sanktuarium.

4.    Od poniedziałku 20 kwietnia, Msza św. o godz. 06:30 będzie odprawiana w małym  kościele a po niej całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Codziennie na godz. 15:00 zapraszamy do małego kościoła na wspólną modlitwę – Koronkę do Bożego Miłosierdzia, w której polecać będziemy sprawy nasze osobiste i całej wspólnoty parafialnej i na codzienny Apel Maryjny o godz. 21:00 do Sanktuarium. W sposób szczególny zapraszamy na Mszę świętą i nowennę do Wspomożycielki w każdą środę o godz. 18:00.

5.    W piątek 24 kwietnia przypada miesięczne wspomnienie Wspomożycielki. Pragniemy uczcić Maryję Wspomożycielkę Wiernych wieczornym nabożeństwem, czuwaniem i modlitwą. Rozpoczniemy to czuwanie o godz. 19:00 modlitwą różańcową, adoracją Najświętszego  Sakramentu. Następnie o godz. 20:00 będzie  Msza św. w intencji naszej Ojczyzny, parafii oraz za Pasterzy Kościoła. W sposób szczególny będziemy się modlić w tym dniu za całą naszą wspólnotę parafialną o dobre przeżycie czasu Wizytacji Kanonicznej.

6.    W sobotę 25 kwietnia będziemy przeżywać w naszej parafii Wizytację Kanoniczną, którą przeprowadzi ks. Bp Łukasz Buzun. W tym dniu na Mszy św. o godz. 18:00 ks. Biskup udzieli naszej młodzieży sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy serdecznie do udziału w tej Eucharystii. Program wizytacji wywieszony jest w gablocie.

7.    Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na próbę generalną w czwartek o godz. 19:00
w Sanktuarium. W piątek od godz. 16:00 spowiedź dla bierzmowanych, ich rodziców i świadków.

8.    W naszej diecezji w dniach od 28 maja do 04 czerwca będziemy przeżywać Kongres Eucharystyczny pod hasłem: JA JESTEM CHLEBEM ŻYCIA. W ramach przygotowania do tego szczególnego wydarzenia, parafie naszego dekanatu będą uczestniczyć w spotkaniu i modlitwie
dnia 23 kwietnia (czwartek) od godz. 17:00 w Kępnie, które jest Stacją Kongresową dla naszego dekanatu. Zapraszamy do udziału chętnych parafian i prosimy się zgłaszać w kancelarii parafialnej. Wyjazd autobusu z Twardogóry o godz. 15:15.

9.    Rozpoczynamy w naszej wspólnocie parafialnej cykl 4 spotkań, które nazwaliśmy „Laboratorium Wiary”. Dają one możliwość doświadczenia istoty naszej wiary, pogłębienia jej i nabrania duchowej mocy do jej głoszenia i obrony. Cykl tych spotkań zwieńczy nabożeństwo
z modlitwą wstawienniczą. Zapraszamy na te spotkania wszystkich, młodych i starszych, poszukujących i zagubionych. Spotkania będą we wtorki o godz. 19:15 w Oratorium.

10.    Od czwartku 30 kwietnia będziemy gościć w naszej parafii ministrantów i lektorów z parafii salezjańskich i diecezjalnych, którzy przybędą na Pielgrzymkę Ministrantów - PIM 2015. Organizatorzy zapraszają już dzisiaj na to szczególne wydarzenie. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św.  zbierać będziemy do puszek dobrowolne ofiary jako pomoc w zorganizowaniu tego potkania ludzi młodych u tronu Wspomożycielki.

11.    Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stole pod chórem.

12.    W nowym tygodniu życzymy Wam - Drodzy Parafianie i wszystkim przybyłym Gościom, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej Twardogórskiej Wspomożycielki.

13.    W minionym tygodniu z grona parafin odeszła do wieczności śp. Katarzyna Ilków. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

Ks. Ryszard Jeleń SDB
Proboszcz.