XXVI NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO.

W nowym tygodniu przypadają następujące wspomnienia w liturgii:

WE WTOREK – św. Wincentego a Paulo
W ŚRODĘ – św. Wacława
W CZWARTEK – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
W PIĄTEK – św. Hieronima
W SOBOTĘ – św. Teresy od Dzieciątka Jezus

2.    Rozpoczynamy od soboty miesiąc październik, w którym czcimy w sposób szczególny Matkę Najświętszą, jako Królową Różańca Świętego i rozważamy tajemnice różańcowe. Zapraszamy dzieci i młodzież na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 16:30  a dorosłych codziennie o godz. 17:15. Dla dzieci są przygotowane kontrolki różańcowe i okolicznościowe pamiątki.

3.    Taca inwestycyjna w minioną niedzielę wyniosła 7550;- złotych (taca + koperty) a na KUL zebraliśmy do puszek 850;- złotych. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

4.    Od października (sobota) zapraszamy ponownie na Apel Maryjny o godz. 21:00
w naszym Sanktuarium. Znajdźmy chwilę czasu wieczorem na spotkanie z Maryją Wspomożycielką.

5.    Zapraszamy w tym tygodniu młodzież gimnazjalną na spotkania formacyjne, przygotowujące do Bierzmowania.

6.    W tym tygodniu przypada I - sobota miesiąca. W przyszłą niedzielę po Mszy św.
o godz. 07:00 spotkanie Rodziny Różańcowej.

7.    Katechetów naszej parafii zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 26 września
o godz. 19:00.

8.    Msza św. oraz modlitwy wstawiennicze o uzdrowienie i uwolnienie pod przewodnictwem ks. Krystiana Charchuta, egzorcysty wrocławskiego, będą w środę
05 października o godz. 19:00. Serdecznie zapraszamy i prosimy poinformować zainteresowane osoby.

9.    W sobotę 08 października będziemy gościć w naszym Sanktuarium Salezjanów
z Inspektorii Wrocławskiej wraz z Rodzicami oraz Salezjanów Współpracowników. Jest to Inspektorialny Dzień Wdzięczności. Uroczysta Msza św. o godz. 11:00 w Bazylice. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

10.    Prasa katolicka wyłożona jest na stole pod chórem. Polecamy nowy numer Opiekuna.
W zakrystii jest do nabycia kalendarz diecezjalny na nowy 2017 rok w cenie 6;- złotych.

11.    W nowym tygodniu niech nam towarzyszy Boże błogosławieństwo i opieka Wspomożycielki – Twardogórskiej Pani.

12.    W minionym tygodniu z grona parafian odeszli  do wieczności: śp. Agata Szefernakier-Kasprzak i Józef Hołubka.        Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

ks. Ryszard Jeleń     sdb