I NIEDZIELA ADWENTU

Rozpoczynamy nowy tydzień.

1.    W liturgii nowego tygodnia wspominamy:

W ŚRODĘ – święto św. Andrzeja, Apostoła
W SOBOTĘ – św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

2.    Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu, który ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym kierujemy dusze nasze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.

3.    W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy św. święcimy wigilijne opłatki, które zabierzemy
do swoich domów. Opłatki możemy też nabyć w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji.

4.    W czasie Adwentu zapraszamy do udziału w RORATACH. Jest to Msza św. wotywna o NMP.
Roraty odprawiać będziemy o godz. 17:00 od poniedziałku do piątku i zapraszamy na nie zwłaszcza dzieci
i młodzież. Znakiem adwentowego czuwania niech będą lampiony, z którymi przychodzimy do kościoła.
Dla dzieci  przygotowane są kontrolki adwentowe i nagrody za gorliwość. W grudniu Msze św. wieczorne w dni powszednie (od poniedziałku do soboty) będą odprawiane o godz. 17:00 a w niedzielę o godz. 18:00.

5.    Katechetów naszej parafii zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 28 listopada o godz. 19:00. Spotkanie będzie na plebanii.

6.    W tym tygodniu przypada I – czwartek, I – piątek i I – sobota miesiąca. Modlić się będziemy
o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz będziemy wynagradzać Bożemu Sercu i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i zniewagi. Spowiedź w I - piątek na każdej Mszy św. a dzieci zapraszamy na godz. 16:00. Spowiedź dla młodzieży i Msza św. o godz. 19:00. W Chełstowie Msza św. o godz. 17:00, wcześniej okazja do spowiedzi. W pierwszy piątek do południa odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

7.    W przyszłą niedzielę 04 grudnia przy wyjściu z kościoła parafialna grupa Caritas będzie zbierać do puszek dobrowolne ofiary na potrzeby biednych naszej wspólnoty parafialnej. Z tych ofiar przygotowana zostanie Wigilia dla dzieci oraz paczki żywnościowe, jako pomoc świąteczna dla potrzebujących. Jak co roku zbierana jest żywność w sklepach GS-u i EKO, możemy też składać produkty żywnościowe w zakrystii. Spotkanie członków Caritas będzie w środę 30 listopada po wieczornej Mszy Świętej. Osoby które pragną otrzymywać pomoc żywnościową z parafialnego punktu Caritas, proszone są o dostarczenie nowego pisma
z Opieki Społecznej. Dyżur parafialnej Caritas w każdą środę w godzinach od 16:00 do 17:00.

8.    W czwartek 08 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W naszej wspólnocie parafialnej to dzień odpustu. Przenosimy jednak tę uroczystość na niedzielę 11 grudnia. Suma Odpustowa będzie w tym dniu  o godz. 12:00, której przewodniczył będzie ks. biskup Edward Janiak.

9.    Rekolekcje adwentowe w naszej parafii będą od 11 do 13 grudnia. Nauki rekolekcyjne wygłosi
ks. Waldemar Willak, proboszcz z Cieszyna. Skorzystajmy z tego czasu zasłuchania się w Słowo Boże i ze spowiedzi adwentowej.

10.    Świece na stół wigilijny w cenie 6;- zł można zakupić w zakrystii. Dochód przeznaczony jest na Caritas
i młodzież. W zakrystii można jeszcze nabyć kalendarz diecezjalny na nowy 2017 rok w cenie 6;- złotych. Prasa katolicka wyłożona jest na stole pod chórem.

11.    Drodzy Parafianie, życzymy Wam dobrego przygotowania się przez czas adwentowy do świąt upamiętniających narodziny Zbawiciela świata.

12.    W minionym tygodniu z grona parafian odszedł do wieczności: śp. Zbigniew Kaszczyszyn.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Ks. Ryszard Jeleń SDB