Przeżywamy radość Zmartwychwstania Chrystusa, który pokonując śmierć, piekło
i szatana pozwala nam na nowo cieszyć się wolnością Dzieci Bożych. Te szczególne święte dni, przeżyjmy w gronie rodziny bliskich i przyjaciół oraz we wspólnocie Kościoła na liturgii.

Przez święta i cały tydzień o godz. 15.00 odprawiamy Nowennę i Koronkę do Bożego Miłosierdzia w Małym kościele.

Jutro drugi dzień świąt - Poniedziałek Wielkanocny - Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę a taca z tego dnia przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wyższe Seminarium Duchowne w Kaliszu. W czasie świąt nie ma Apelu Maryjnego, wznowimy go od wtorku.

Przyszła niedziela – 28 kwietnia to Święto Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do Sanktuarium na nabożeństwo o godzinie 15:00. Przed Najświętszym Sakramentem odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za dary złożone w sklepach GS, Delikatesach Centrum, za ofiary do puszek przed kościołem oraz firmie Zakładów mięsnych Tarczyński, paniom robiącym i wydającym paczki z parafialnego Caritasu oraz panu kierownikowi Domu Towarowego. Dzięki Waszej ofiarności wiele rodzin naszej parafii otrzymało wsparcie w postaci paczek żywnościowych jako pomoc świąteczną.

Dziękujemy wszystkim Parafianom, Zakładom Pracy, Szkołom i Instytucjom Państwowym za życzenia świąteczne, które otrzymaliśmy.  Odwzajemniamy je i polecamy Bogu w modlitwie wszystkich Parafian, Dobrodziejów i Gości.

Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Kapłanom dziękuję za posługę sakramentalną w czasie Wielkiego Postu i rekolekcji, kl. Adrianowi oraz liturgicznej służbie za przygotowanie liturgii. Dziękuję Straży Maryjnej, chórowi parafialnemu Rapsodia, zespołowi muzycznemu, młodzieży, parafialnej Caritas, katechetom, rzemieślnikom, strażakom, policji, Siostrom a szczególnie siostrze Felicjanie za dekorację Bazyliki, Ciemnicy i Bożego Grobu oraz osobom, które jej pomagały. Serdeczne Bóg zapłać.

W imieniu Salezjanów pracujących w twardogórskiej parafii, Sióstr Opatrzności Bożej  oraz swoim własnym, pragnę złożyć wszystkim Parafianom, Dobrodziejom i przybyłym Gościom, serdeczne życzenia świąteczne. Drodzy, przeżywamy Święta Wielkanocne, czas radości ze Zmartwychwstania Chrystusa i czas nadziei, że i my kiedyś zmartwychwstaniemy. Dzieląc się radością ze Zmartwychwstania Chrystusa, pragniemy życzyć Wam wielu łask Bożych i obfitości Wielkanocnej nadziei na każdy dzień. Bądźmy Świadkami Chrystusa Zmartwychwstałego.

Chrystus  Zmartwychwstał - Alleluja!

Ks. Krzysztof Bucyk SDB