W tym tygodniu wspominamy w liturgii:

W PONIEDZIAŁEK  – św. Jana Pawła II

2.    Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna tydzień modlitw
za misje i misjonarzy.

3.    Z racji jutrzejszego liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II. Dziś o godz. 20.30 zapraszamy na modlitewne spotkanie ze św. Janem Pawłem II przygotowane przez młodzież naszego oratorium.

4.     W środę 24 października przypada miesięczne wspomnienie Wspomożycielki. Pragniemy uczcić Maryję Wspomożycielkę Wiernych wieczornym nabożeństwem, czuwaniem i modlitwą. Rozpoczniemy to czuwanie o godz. 19:00 modlitwą różańcową, adoracją Najświętszego  Sakramentu i procesją Maryjną. Następnie o godz. 20:00 będzie  Msza św. koncelebrowana w intencji naszej Ojczyzny, parafii oraz za Pasterzy Kościoła.
W sposób szczególny będą się z nami modlić w tym dniu parafianie z Kuźnicy Czeszyckiej.

5.     Zapraszamy dzieci i młodzież na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku
o godz. 16:30,  a dorosłych codziennie o godz. 17:15. Środowa nowenna jest w czasie nabożeństwa różańcowego.

6.    Organizujemy parafialną pielgrzymkę na Jasną Górę w sobotę 10 listopada. Koszt wyjazdu 60;- złotych. Zapisy w kancelarii  parafialnej lub u pana Leszka Kołka.

7.    Grupa „Nadzieja” złożona z Anonimowych Alkoholików, zaprasza w każdą środę  na swoje spotkanie osoby które widzą siebie problem z nadużywaniem alkoholu. A w ostatnie środy miesiąca zapraszają osoby, które chcą posłuchać ich świadectwa. Początek o godz. 18:00 w domu katechetycznym na I – piętrze.

8.    Na stole pod chórem wyłożone są kartki na Wypominki, na których wypisujemy imiona naszych zmarłych, za których będziemy się modlić w miesiącu listopadzie. Wypisane kartki oddajemy w zakrystii lub kancelarii. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji.

9.    Zbliżamy się do  Uroczystości Wszystkich Świętych z tej okazji w najbliższą sobotę 27 października o godz. 11.00 zapraszamy dzieci, rodziców i wszystkich chętnych na marsz i bal świętych. Początek w małym kościele.  Szczegóły na plakatach.

10.    W nowym tygodniu niech nam towarzyszy Boże błogosławieństwo, a Pani Twardogórska strzeże od wszelkiego zła i niebezpieczeństw.

11.     W minionym tygodniu z grona parafian odszedł do wieczności: śp. Marian Snopek.      Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Ks. Krzysztof Bucyk