XVII Niedziela Okresu Zwykłego 26. 07. 2015  r.

XVII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO  26. 07. 2015  r.

1.    W nowym tygodniu przypadają w liturgii wspomnienia:
W ŚRODĘ – św. Marty
W PIĄTEK – św. Ignacego z Loyoli
W SOBOTĘ – św. Alfonsa Marii Liguoriego

2.    W czasie wakacji nie ma Mszy świętej niedzielnej o godzinie 13:00. Kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałek od godz. 09:00 do 11:00 oraz w piątek od godz. 09:00 do 11:00 i od 15:00 do 17:00. W nagłych przypadkach również poza godzinami urzędowania.

3.    Taca inwestycyjna z minionej niedzieli wyniosła 6.050;- zł. (taca + koperty).
Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

4.    Sierpień to miesiąc abstynencji. Zachęcamy wszystkich wiernych do przykładu osobistego  życia w trzeźwości oraz naszych rodzin. Pamiętajmy również w modlitwie o tych, którzy oddali swe życie w obronie naszej Ojczyzny a zwłaszcza za poległych w Powstaniu Warszawskim.

5.    W tym tygodniu przypada I - sobota miesiąca, szczególny dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i zniewagi.

6.    Salezjańska Pielgrzymka Ewangelizacyjna jak każdego roku w drodze na Jasną Górę nawiedzi również naszą parafię. Wejście pielgrzymki do naszego miasta będzie dnia
08 sierpnia (sobota) około godz. 16:00. Zwracamy się z prośbą o zabranie na nocleg do swoich domów utrudzonych pielgrzymów, których będzie około 350 osób. Po Mszy św. spotkanie Ewangelizacyjne w parku na Placu. O godz. 21:00 Apel Maryjny w Sanktuarium, który poprowadzą pielgrzymi. W niedzielę 09 sierpnia, po Mszy św. o godz. 08:30 pielgrzymi wyruszą w dalszą drogę do tronu Królowej Polski. Okażmy po raz kolejny naszą gościnność i życzliwość.

7.    Codziennie na godz. 15:00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia
w małym kościele i na Apel Maryjny o godz. 21:00 w Sanktuarium.

8.    Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stole pod chórem.

9.    W nowym tygodniu niech nam towarzyszy Boże błogosławieństwo i opieka Twardogórskiej Wspomożycielki.

10.    W minionym tygodniu z grona parafian odeszli do wieczności: śp. Stefan Zaranek
i Jarosław Cholewa.    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Ks. Ryszard Jeleń SDB