1.    W nowym tygodniu przypadają następujące wspomnienia w liturgii:
W CZWARTEK --  św. Ireneusza Biskupa
W PIĄTEK – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła

2.    Dziś zbiórka do puszek na Seminarium diecezjalne w Kaliszu. Po każdej Mszy św. alumn Seminarium daje świadectwo powołania.

3.    Dziś przypada miesięczne wspomnienie Wspomożycielki. Pragniemy uczcić Maryję Wspomożycielkę Wiernych czuwaniem o godz. 19:00 modlitwą różańcową, adoracją Najświętszego  Sakramentu i procesją Maryjną ze świecami, po nabożeństwie Msza Święta.

4.    Taca inwestycyjna w minioną niedzielę wyniosła 6850;- (taca + koperty). Bóg zapłać
za ofiary.

5.    W dniach od  02 do 13 lipca w naszym Oratorium będzie organizowany letni wypoczynek dla dzieci szkół podstawowych, które pozostają w mieście. Koszt 100;- złotych
a karty uczestnictwa są do odebrania w zakrystii lub w kancelarii. W niedzielę 08 lipca przy wyjściu z kościoła zbierać będziemy do puszek dobrowolne ofiary, przeznaczone
na organizację wypoczynku letniego dla dzieci pozostających w mieście. Prosimy o wsparcie tego dzieła.

6.    W tym tygodniu swoje imieniny będzie obchodził, ks. Piotr Dziubczyński. Drogiemu Solenizantowi życzymy wielu łask i Bożego błogosławieństwa oraz opieki Wspomożycielki.  

7.     Przypominamy dzieciom, młodzieży i dorosłym o codziennej modlitwie, niedzielnej Mszy św. i godnym, chrześcijańskim życiu w czasie wakacji.

8.     Spotkanie Rodziny Różańcowej w niedzielę 01 lipca po Mszy św. o godz. 07:00.

9.    Twardogórska grupa Anonimowych Alkoholików (AA), zaprasza na Miting otwarty
w środę 27 czerwca od godz. 18:00 w domu katechetycznym.

10.    W czasie wakacji w miesiącu lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. niedzielnej o godz. 13:00. Również kancelaria parafialna czynna jest w zmienionych godzinach: w poniedziałek do południa od godz. 09:00 do 11:00 oraz w piątek do południa od godz. 09:00 do 11:00
i po południu od 15:00 do 17:00. W nagłych przypadkach jak wezwanie do chorego czy formalności związane z pogrzebem, również poza godzinami urzędowania.

11.    W nowym tygodniu życzymy dzieciom i młodzieży bezpiecznego wypoczynku
a wszystkim, wielu łask Bożych i opieki Twardogórskiej Wspomożycielki.


Ks. Krzysztof Bucyk SDB
Proboszcz