W pierwszy czwartek miesiąca września, tj. 4.09.2008 r. rozpoczęliśmy nowy rok naszych ministranckich spotkań. Zgromadziliśmy się na mszy św. o godz. 18.00, aby z Bożym błogosławieństwem podjąć stojące przed nami zadania.  Uroczystej mszy św. przewodniczył opiekun SL ks. Tomasz, który wygłosił okolicznościową homilię. W naszym spotkaniu wzięło udział ponad trzydziestu ministrantów.

 


 

 

Tego dnia pożegnaliśmy także Michała Dybowskiego, który pełnił funkcję prezesa SL naszej parafii. Michał postanowił zostać salezjaninem i udał się na rok czasu do salezjańskiego nowicjatu. Podziękowaliśmy mu za pełnienie funkcji prezesa i obiecaliśmy pamiętać o nim w naszych modlitwach - przed nim aż dziewięć lat przygotowań aby zostać księdzem.  Mamy nadzieję, że za rok czasu będziemy mogli pojechać do niego na uroczystość obłóczyn - czyli przywdziania sutanny.

Powitaliśmy też serdecznie w naszym gronie nowego asystenta - kl. Marcina Mrozka, który będzie z nami przez najbliższy rok. Wspominaliśmy też kl. Marcina Tyszkiewicza, który zakończył roczną astystencję w naszej parafii i udał się na studia teologiczne do Krakowa. Życzymy mu powodzenia i dziękujemy za czas z nami spędzony.

W naszej parafii pojawiło się także dwóch nowych księży - ks. Lucjan Gruszczyński i ks. Daniel Podulka. Bardzo serdecznie witamy ich w naszej parafii.

Nową zakrystianką w naszym kościele została s. Loretta. Mamy nadzieję, że będzie miała do nas tak dużo cierpiliwości, jak s. Edyta, która była wśród nas niestety tylko przez rok.

Przed nami nowy rok służby, modlitwy i pracy. Niech dobry Pan Bóg nam błogosławi.

x. tb